ManUtd.com

Manchester United ogłosił za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej nominacje dla najlepszych piłkarzy klubu w marcu. Otrzymali je Marcus Rashford, Romelu Lukaku oraz Luke Shaw.

Romelu Lukaku strzelił w marcu 4 bramki w 3 występach. Najpierw zaliczył dublet w spotkaniu ligowym przeciwko Southampton wygranym przez “Czerwone Diabły” 3:2 w samej końcówce. Następnie dołożył dwa trafienia w meczu w Paryżu przeciwko PSG, co wydatnie przyczyniło się do awansu Manchesteru United do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Miał swoją okazję bramkową także w pojedynku ligowym z Arsenalem, ale jego strzał trafił w poprzeczkę. Później Belga zastopował uraz i nie wystąpił już w pojedynkach przeciwko Wolverhampton w FA Cup i Watfordowi w Premier League.

Z kolei Marcus Rashford zanotował w marcu 3 trafienia w 5 spotkaniach. Najważniejszym z nich była wygrana próba nerwów i celny strzał z 11 metrów w samej końcówce meczu z PSG w Paryżu, który dał “Czerwonym Diabłom” awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Następnie młody Anglik zdobył gola na otarcie łez w przegranym 1:2 meczu 1/4 finału FA Cup z Wolverhampton. Ostatnie trafienie zaliczył podczas niedawnego, wygranego 2:1 pojedynku ligowego z Watfordem.

Ostatni w zestawieniu, Luke Shaw, co prawda bramki w marcu nie strzelił, ale prezentował równą wysoką formę we wszystkich spotkaniach, notując przy tym dwie asysty przy bramkach Marcusa Rashforda. Pierwszą w pojedynku przeciwko Wolves w FA Cup, a drugą w ostatnim spotkaniu przeciwko Watfordowi, gdzie też 23-latek został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Anglik ma szansę na już trzecie takie wyróżnienie w tym sezonie.

Głosy na najlepszego zawodnika Manchesteru United w marcu możecie oddawać w ankiecie, którą znajdziecie tutaj.

Dyskusja