manutd.com

W głosowaniu kibiców przeprowadzonym za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Manchesteru United najlepszym piłkarzem “Czerwonych Diabłów” w marcu br. wybrano Luke’a Shawa. Dla Anglika to trzecie takie wyróżnienie w tym sezonie.

23-latek zdobył w internetowym głosowaniu 43% wszystkich głosów. Na drugim miejscu znalazł się Marcus Rashford, który uzbierał 32% poparcie, zaś na trzeciej pozycji znalazł się Romelu Lukaku z 25% głosów.

Luke Shaw w porównaniu do ww. dwójki co prawda bramki w marcu nie strzelił, ale prezentował równą, wysoką formę we wszystkich spotkaniach, notując przy tym dwie asysty przy golach Marcusa Rashforda. Pierwszą w pojedynku przeciwko Wolves w FA Cup, a drugą w ostatnim spotkaniu przeciwko Watfordowi, gdzie też 23-latek został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Dla 23-latka to już trzecie takie wyróżnienie w tym sezonie. Wcześniej Anglik zdobywał tę nagrodę w sierpniu i we wrześniu ubiegłego roku. Tym samym Shaw wyrasta na poważnego kandydata do tytułu najlepszego gracza sezonu w Manchesterze United.

Lista dotychczasowych wyborów kibiców Man Utd na zawodników miesiąca w sezonie 2018/19:

Sierpień – Luke Shaw

Wrzesień – Luke Shaw

Październik – Anthony Martial

Listopad – Victor Lindelof

Grudzień – Paul Pogba

Styczeń – Marcus Rashford

Luty – Ander Herrera

Marzec – Luke Shaw

Dyskusja