ManUtd.pl ocenia: druga porażka na Molineux

Błażej Duda

Manchester United po porażce w Pucharze Anglii nie zdołał wziąć rewanżu na Wolverhampton Wanderers i przegrał 1:2 w meczu 32. kolejki Premier League. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Kompletnie nie napawał pewnością – począwszy od różnicy zdań ze stoperami przy długich górnych piłkach, przez zgubienie piłki w 60. minucie, po bramkę na 1:2, gdzie ponownie dała o sobie znać jego bierność na przedpolu. Zapunktował interwencją w 90. minucie, gdy oszczędził wstydu Smallingowi. Ocena: 4

Diogo Dalot – Ponownie wykazał się przebojowością w dryblingu i posłał dwa dobre dośrodkowania – szczególnie to z 5. minuty zasługiwało na lepsze wykończenie. Można wymagać większej precyzji w podaniach. W obronie miał lepsze (wybicie w 62. minucie) i gorsze momenty (naiwny faul na Vinagre’em). Ocena: 5

Ashley Young – Złamał linię spalonego przy bramce Joty i ten sam błąd powtórzył dziesięć minut później. Przez 57 minut irytował niecelnymi długimi i prostopadłymi podaniami, które rywal wychwytywał z dużą łatwością. Celność podań Anglika na koniec wyniosła zaledwie 66%, a koniec przyszedł przedwcześnie, bo po trzech faulach, wynikających głównie z braków szybkościowych, Young obejrzał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska. Nie był to może występ, po którym można rwać włosy z głowy, ale lista grzechów Younga jest po prostu zbyt długa. Ocena: 2

Chris Smalling – Trzy straty własne, dwa puste przeloty – stoper choć nie miał masy roboty, grał po prostu nieporadnie, a efektem końcowym był gol samobójczy. W pierwszej połowie zgubił rywala przy rzucie wolnym, na szczęście bez konsekwencji. W 90. minucie zdołał przeciąć groźne dośrodkowanie, ale tylko refleksowi De Gei zawdzięcza brak drugiego samobója. Ocena: 3

Victor Lindelof – Podobnie jak Smalling nie był przesadnie często testowany przez rywali w pojedynkach, choć i jemu zdarzyły się błędy w ustawieniu, szczególnie gdy podejmował próby wysokiego odbioru. Poradził sobie z kilkoma dośrodkowaniami, ale w doliczonym czasie rezerwowy Cavaleiro wyraźnie odstawił go w sprincie. Ocena: 4,5

Luke Shaw – Próbował ożywić akcje lewym skrzydłem, ze zmiennym szczęściem; miewał problemy z podjęciem właściwej decyzji. Nie zaliczył żadnego podania kluczowego ani dośrodkowania. W 31. minucie nieudanie wybijał piłkę głową w polu karnym, zaś w 41. musiał ratować się faulem po tym jak nie zdołał zdusić w zarodku kontry Wolves i tym samym wykartkował się na najbliższe dwa spotkania. Ocena: 5

Fred – Wyglądał solidnie przez pierwsze 25 minut – najczęściej meldował się przy piłce, rozgrywał precyzyjnie, wspierał partnerów w pressingu, a przede wszystkim brał udział w akcji bramkowej. W 25. minucie przydarzył mu się jednak moment dekoncentracji, który zmienił obraz spotkania. Ocena: 4

Scott McTominay – W widowiskowy sposób otworzył swoje konto bramkowe dla United, po ładnym przyjęciu i jeszcze lepszym wykończeniu. Później polował na kolejne bramki i był bardzo blisko ustrzelenia dubletu. Mocno włączał się do pressingu i nie odpuszczał w grze w powietrzu (7 wygranych główek) Jego determinacja nie szła w parze z precyzją w rozegraniu i niecelne podanie do Younga przyczyniło się do wyrzucenia obrońcy z boiska. Ocena: 6,5

Paul Pogba – Cztery wygrane główki, dwa odbiory, pięć podań kluczowych – Francuz może i wybroniłby się statystykami, ale w jego grze brakowało i zaangażowania, i przekonania, i chęci do wzięcia ciężaru na swoje barki. Ocena: 3,5

Jesse Lingard – Nie wykorzystał stuprocentowej okazji w 17. minucie i oddał jeszcze dwa niegroźne strzały. Miał symboliczny udział w akcji bramkowej, ale z kreatywnością było u niego na bakier, również ze względu na częste błędy techniczne. Ocena: 3

Romelu Lukaku – Wyjątkowo nieskuteczny w pojedynkach główkowych, doszedł jedynie do dwóch sytuacji strzeleckich i przynajmniej w tej pierwszej powinien zmusić Rui Patricio do większego wysiłku. Stworzył dwie inne okazje dla partnerów, które ci śmiało mogli zamienić na gola – w 17. minucie wystawił setkę Lingardowi, a w 55. z pomocą Pogby dał szansę na drugą bramkę McTominayowi. Ocena: 4,5

Rezerwowi:

Phil Jones – Zaliczył trzy odbiory i jeden zablokowany strzał. Ani razu nie mylił się w podaniach, choć podłączał się także do ofensywy. Ocena: 5

Anthony Martial – Wniósł trochę ożywienia, pokazywał się na pozycjach i wystawił dwie piłki do uderzenia dla McTominaya i Pogby. Ocena: 5