manutd.com

Hiszpański pomocnik jest związany z Manchesterem United kontraktem do końca bieżącego sezonu. Jak donosi The Telegraph działacze angielskiego klubu nie są jednak skorzy to podwyższenia tygodniówki zawodnika, który po zakończeniu obecnej kampanii może podpisać kontakt z PSG.

Manchester United chce pozostania Herrery w klubie i uważa, że obecna oferta wystarczająco obrazuje ich intencje. Trzyletni kontrakt z dużą podwyżką w stosunku, co do obecnych osiemdziesięciu tysięcy funtów tygodniowo, które zarabia Hiszpan, to jednak za mało by zatrzymać zawodnika w klubie. Ander Herrera oczekuje zarobków rzędu dwustu tysięcy funtów tygodniowo, czego włodarze “Czerwonych Diabłów” nie są mu w stanie zaoferować.

Według doniesień prasowych Herrera porozumiał się z PSG i zgodził się na wstępną umowę z Mistrzami Francji, jednak preferuje zostanie w Manchesterze. Klub zawodnik muszą pójść na kompromis jeśli pomocnik nadal ma pozostać na Old Trafford.

Herrera jest jedną z postaci, które korzystają z przyjścia Ole Gunnara Solskjaera do Manchesteru United, jednak w ciągu ostatnich pięciu sezonów tylko raz znalazł się w dziesiątce najczęściej występujących zawodników.

Problem z wynagrodzeniami zawodników spowodowało pięćset tysięcy funtów tygodniowo jakie otrzymuje Alexis Sanchez. Żądania Herrery sprawiłyby, że stałby się jednym z najlepiej zarabiających zawodników “Czerwonych Diabłów” obok Davida de Gei, Paula Pogby i Romelu Lukaku. Sytuacja kontraktu bramkarza Manchesteru United to również skomplikowany temat. Hiszpan zarabiający dwieście czterdzieści tysięcy funtów tygodniowo oczekuje podwojenia tej kwoty i zarobków podobnych do Alexisa Sancheza.

Klub z “Old Trafford” jest świadomy pozwolenia zawodnikom dokończenia swoich obecnych kontraktów i rozstania się z nimi bez kwoty wpłaconej za transfer. Sytuacje z odejściem piłkarza za darmo pojawiły m. in. w przypadku przejścia Emre Cana czy Aarona Ramseya do Juventusu.

Kluby Premier League uważają, że drużynom z innych lig Starego Kontynentu łatwiej jest zaoferować kontrakt bardziej wiekowym zawodnikom. W porównaniu do ligi angielskiej, nie są tak intensywne i wymagające, a kluby są w stanie spełnić finansowe żądania piłkarzy. Dzięki temu drużyny z Serie A, Ligue A czy La Liga są atrakcyjnym miejscem dla zawodników, którym kończą się kontrakty.

Dyskusja