Twitter

Timothy Fosu-Mensah drugi rok z rzędu spędza cały sezon na wypożyczeniu z Manchesteru United do innej drużyny z Premier League. O ile jego ubiegłoroczny pobyt w Crystal Palace można uznać za udany, o tyle w obecnych rozgrywkach wraz z kolegami bardzo szybko pozwolili na spadek z angielskiej ekstraklasy beniaminkowi, ekipie Fulham.

2 kwietnia drużyna Fulham przypieczętowała swój spadek z Premier League przegrywając 1:4 z Watford, mimo że do rozegrania pozostało jej jeszcze 5 spotkań. “The Cottagers” są z pewnością największym rozczarowaniem tego sezonu w lidze angielskiej. Po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej wydano aż 112 milionów euro na transfery. Niestety, jak się później okazało, nie wystarczyło to nawet do utrzymania w Premier League.

Jednym z piłkarzy, których latem ubiegłego roku wzmocnił ekipę beniaminka był 21-letni obrońca Manchesteru United, Timothy Fosu-Mensah, który trafił na Craven Cottage na zasadzie całosezonowego wypożyczenia. Młody Holender za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze przeprosił fanów londyńskiego klubu.

– Chciałbym przeprosić wszystkich niesamowitych fanów tego klubu. Przepraszam, że nie byłem w stanie pomóc klubowi w utrzymaniu w tym sezonie. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, ale to nie wystarczyło. To fantastyczny klub i wiem, że możecie wrócić do Premier League bardzo szybko – zakończył swój wpis prawy obrońca.

Spoglądając w statystyki Holendra jesteśmy jednak dalecy od optymistycznych myśli. 21-latek ma ważny kontrakt na Old Trafford do końca przyszłego sezonu. W obliczu odejścia Antonio Valencii można było myśleć, że piłkarz wypożyczony do Fulham będzie mógł walczyć o miejsce w składzie. Timothy niestety tylko 6 razy zagrał pełne 90 minut w Premier League w tym sezonie. Świadczy to o jego nie najlepszej dyspozycji, a przypomnijmy że Fulham to aktualnie zdecydowanie najgorsza defensywa ligi.

W 33 spotkaniach londyńczycy stracili aż 76 bramek, wyprzedając w tym niechlubnym zestawieniu aż o 15 goli drugą najgorszą drużynę, Cardiff. Patrząc na to, że Fosu-Mensah nie był w stanie sobie wywalczyć miejsca w pierwszym składzie w drużynie, której obrona jest w tak katastrofalnym stanie, należy się zastanowić, jak młody obrońca będzie miał się odnaleźć wracając na Old Trafford.

Przeczytaj także:  Robin van Persie: z przyjemnością patrzy się na grę Bruno Fernandesa

W tej chwili najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się sprzedaż zawodnika w najbliższym oknie transferowym bądź też kolejne wypożyczenie i pozwolenie mu na odejście za darmo w przyszłym roku. Jak widzicie przyszłość prawego obrońcy?

Dyskusja