Marcos Rojo i Andreas Pereira wystąpią w piątkowym meczu rezerw

manutd.com Sebastian Słabosz

Manchester United oficjalnie poinformował, że Marcos Rojo i Andreas Pereira wystąpią w piątkowym meczu rezerw przeciwko West Bromwich Albion w ramach rozgrywek Premier League 2. Występ ten ma pomóc obu zawodnikom w utrzymywaniu kondycji meczowej przed nadchodzącą trudną, ale też niezwykle ważną serią gier pierwszej drużyny klubu z Old Trafford.

„Czerwone Diabły” swój ostatni mecz rozegrały w miniony wtorek, kiedy to na wyjeździe uległy w lidze ekipie Wolverhampton. Teraz podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera czeka przerwa w grze aż do przyszłej środy, kiedy to na Old Trafford w ramach pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów zawita Barcelona.

W związku z tak długą przerwą Solskjaer zdecydował się oddelegować na piątkowy mecz rezerw dwóch zawodników ze swojej kadry – Andreasa Pereirę i Marcosa Rojo. Dzięki temu obaj zawodnicy mają zbudować formę fizyczną na kolejne spotkania pierwszej drużyny.

Argentyńczyk, głównie z uwagi na kontuzje, wystąpił w tym sezonie zaledwie w 4 meczach Manchesteru United. Teraz jednak wraca już powoli do gry i niedawno rozegrał 13 minut w meczu ligowym przeciwko Watfordowi. Biorąc pod uwagę zawieszenie za kartki Luke’a Shawa i Ashleya Younga w kolejnym meczu Premier League przeciwko West Hamowi (Shaw będzie pauzował także w spotkaniu z Evertonem), a także kontuzję Matteo Darmiana, Argentyńczyk będzie brany pod uwagę do obsadzenia lewej strony obrony w pojedynku przeciwko „Młotom”.

Andreas Pereira częściej pojawia się na boisku od Marcosa Rojo, ale głównie są to występy po wejściu z ławki rezerwowych. 23-letni Brazylijczyk zaliczył jak na razie 11 występów w Premier League, a w ostatnich dwóch spotkaniach przeciwko Watfordowi i Wolverhampton wchodził na plac gry w trakcie drugiej połowy.

Mecz drużyny rezerw Manchesteru United z drugim zespołem West Bromwich Albion zostanie rozegrany w piątek o godz. 20:00. Dodatkową atrakcją dla młodych piłkarzy „Czerwonych Diabłów” będzie fakt, że spotkanie odbędzie się na Old Trafford.