Sky Sports: Man Utd zatrudni dyrektora sportowego do współpracy z Solskjaerem

Sky Sports Michał Szweda Michał Szweda
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ma zamiar zatrudnić swojego pierwszego w historii dyrektora sportowego jeszcze w tym roku, aby wesprzeć nowego, stałego menedżera, Ole Gunnara Solskjaera. Jak podaje stacja Sky Sports, nie wiadomo jeszcze kiedy ma dojść do tego zatrudnienia. Klubowi zależy, aby stało się to przed startem sezonu 2019/2020, czyli przed sierpniem 2019 roku.

Władze oczekują, że dyrektor sportowy będzie skoncentrowany na możliwych transferach do klubu oraz na wsparciu zespołu trenerów.  Poza tym, jego zadaniem będzie kształtowanie długofalowej strategii dotyczącej klubowej akademii. Poprzedni menedżer, Jose Mourinho, był przeciwny zatrudnieniu dyrektora  sportowego z uwagi na związaną z tym zmianą hierarchii. Po zwolnieniu Portugalczyka w grudniu ubiegłego roku, ten temat powrócił.

Solskjaer, który niedawno otrzymał na Old Trafford 3-letni kontrakt, potwierdził że doszło do rozmów z Edem Woodwardem i innymi kluczowymi doradcami w sprawie zatrudnienia dyrektora sportowego. Norweg przyznał, że jest gotów do współpracy. Władze “Czerwonych Diabłów” sprawdzają także powiązania kandydatów z innymi klubami na świecie, aby dać możliwości rozwoju młodym zawodnikom.

– Tak, mam teraz swój wkład w większość spraw związanych z klubem i doradzam w nich. Komunikacja pomiędzy mną, a właścicielami jest bardzo dobra. Rozmawiamy na temat różnych nazwisk. Jednak w tej konkretnej sprawie nie jestem osobą decyzyjną – przyznał Solskjaer.

Manchester United jest także pewny, że uda się uzgodnić nowe kontrakty z członkami sztabu szkoleniowego Ole Gunnara Solskjaera. Michael Carrick, Kieran McKenna oraz Mike Phelan mają podpisać nowe kontakty w czasie ośmiodniowej przerwy pomiędzy ligowym spotkaniem z Wolverhampton, a ćwierćfinałowym meczem Ligi Mistrzów z Barceloną.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze