Getty Images

Zdaniem byłego skrzydłowego Manchesteru United i Ajaksu Amsterdam, Jaspera Olsena, obecny kapitan holenderskiego klubu, Matthijs de Ligt, bez problemu poradziłby sobie grając w Manchesterze United, a także w każdym innym topowym klubie.

– Nie mam wątpliwości, że jest w stanie grać dla United. Grając w Ajaksie musisz być uzdolnionym piłkarzem, więc z pewnością może też grać dla United. Wpasowałby się do każdego topowego klubu – mówił Olsen.

– Uważam, że obecnie wszystkie topowe kluby są do siebie bardzo podobne pod kątem stylu gry. Chcą kontrolować swoje mecze. Jeżeli więc mówimy o jednym z tych topowych klubów, to zawodnik jego kalibru, wpasowałby się do większości z nich – dodał.

19-latek zadebiutował w dorosłej piłce już w 2016 roku. Teraz ma na koncie ponad 100 występów w holenderskiej Eredivisie, a także występuje już regularnie w dorosłej kadrze Holandii. Stał się też kapitanem Ajaksu i zdobył w ubiegłym roku Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza młodego pokolenia.

To wszystko sprawia, że młody środkowy obrońca jest jednym z najbardziej pożądanych nazwisk przed nadchodzącym letnim oknem transferowym. Mocno o młodego Holendra zabiegać ma także m.in. Barcelona.

Dyskusja