W miniony piątkowy wieczór rezerwy Manchesteru United w rozgrywanym na Old Trafford meczu Premier League 2 zremisowały 1:1 z drugą drużyną West Bromwich Albion. Całą pierwszą połowę u Ricky’ego Sbragii rozegrało dwóch zawodników z pierwszej kadry “Czerwonych Diabłów” – Marcos Rojo i Andreas Pereira.

Dwójka podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera została odesłana na piątkowy mecz w celu budowania formy meczowej, zaś wszyscy podopieczni Ricky’ego Sbragii poszukiwali pierwszego w tym roku zwycięstwa w lidze. Obok Rojo i Pereiry na boisku pojawili się także znani już z występów w pierwszej drużynie Mason Greenwood, James Garner, Angel Gomes i Tahith Chong.

Gospodarze szybko ruszyli z atakami na rywali. Najpierw swojego szczęścia próbował Tahith Chong, a niedługo potem Mason Greenwood, którego uderzenie bardzo dobrze wybronił Alex Palmer.

W 20 minucie James Garner świetnym podaniem z głębi własnej połowy znalazł na prawym skrzydle Masona Greenwooda, a ten ruszył z piłką w kierunku pola karnego gości, po czym wbiegł w “szesnastkę” i zagrał do wbiegającego na piąty metr Nishana Burkarta, który efektownym zagraniem piętą wpakował piłę do bramki. Wszystko to na oczach ponad 2 300 kibiców oraz Ole Gunnara Solskjaera i Kierana McKenny, którzy obserwowali ten mecz z trybun.

Na chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę grający na pozycji lewego obrońcy Marcos Rojo posłał świetne dośrodkowanie w pole karne, gdzie do piłki wyskoczył Mason Greenwood, ale jego strzał głową przeleciał tuż obok słupka bramki “The Baggies”. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Po zmianie stron na boisku w miejsce Marcosa Rojo i Andreasa Pereiry pojawili się George Tanner oraz Dylan Levitt. Już w pierwszej akcji “Czerwone Diabły” ponownie stanęły przed szansą na podwyższenie rezultatu, ale strzał Masona Greenwooda wylądował tylko na bocznej siatce bramki strzeżonej przez Aleksa Palmera.

W 60 minucie skrzydłowy gości, Morgan Rogers, zdecydował się na indywidualną akcję i wbiegł w pole karne Manchesteru United, gdzie zdaniem sędziego został nieprzepisowo zatrzymywany przez Di’Shona Bernarda. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł weteran angielskich boisk, 36-letni Wes Hoolahan i w stylu Panenki pokonał Mateję Kovara.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i rezerwy Manchesteru United dalej nie odniosły zwycięstwa w lidze w tym roku. Po 20 meczach podopieczni Ricky’ego Sbragii mają na koncie 27 punktów i zajmują 6. miejsce w drugiej dywizji Premier League 2. Do końca sezonu kadrze U-23 pozostały do rozegrania 2 mecze, więc plany na awans i powrót do pierwszej dywizji tych rozgrywek będą musieli odłożyć co najmniej do następnego sezonu.

Kolejny mecz podopieczni Ricky’ego Sbragii rozegrają 15 kwietnia br. (poniedziałek), a ich przeciwnikiem w rozgrywkach ligowych będzie druga drużyna Newcastle United. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie “Srok”.

Manchester United U-23 – West Bromwich Albion U-23 1:1 (Burkart 20′ – Hoolahan 60′ karny)

Skład Man Utd U-23: Kovar – O’Connor, Bernard, Ercolani, Rojo (Tanner 46′) – Garner – Burkart (Bohui 72′), Pereira A. (Levitt 46′), Gomes, Chong – Greenwod
Niewykorzystane zmiany: Woolston, Baars