Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że Ander Herrera po obecnym sezonie odejdzie z klubu z Old Trafford i przeniesie się do Paris Saint-Germain. Taką informację przekazała właśnie stacja BBC. Kontrakt Hiszpana z “Czerwonymi Diabłami” wygasa wraz z końcem czerwca br., więc 29-latek przeniesie się do Francji na zasadzie wolnego transferu.

Herrera od dłuższego czasu negocjował przedłużenie umowy z klubem z Old Trafford, ale obie strony nie doszły do porozumienia w tej sprawie. BBC podaje, że zawodnik przekazał już przedstawicielom mistrzów Francji, że latem dołączy do ich drużyny.

Oznacza to, że najlepszy piłkarz Manchesteru United w sezonie 2016/2017, po 5 latach opuści ekipę “Czerwonych Diabłów”. Klub z Old Trafford zapłacił za Hiszpana 29 milionów funtów w 2014 roku. Od tamtego czasu kontrakt Herrery nie uległ zmianie, co oznaczało, że z roku na rok coraz niżej przesuwał się na liście płac wicemistrzów Anglii.

Podczas wywiadu, którego Hiszpan udzielił w miniony weekend dla hiszpańskiego Dario ABC, zawodnik klubu z Old Trafford przyznał otwarcie:

– Na ten moment Manchester United i ja nie myślimy w ten sam sposób.

Herrera wystąpił do tej pory w barwach Manchesteru United w 187 spotkaniach, w których strzelił 20 bramek. Był częścią wyjściowego składu, który w 2017 roku pod wodzą Jose Mourinho sięgał po tryumf w Pucharze Ligi Angielskiej oraz w Lidze Europy.

Przeczytaj także:  Salomon Rondon: Man Utd kontaktował się w styczniu z moim agentem

Dyskusja