Getty Images

Ojciec Juana Maty w rozmowie dla hiszpańskiego radia Cadena SER przyznał, że wciąż istnieje prawdopodobieństwo, że jego syn podpisze nową umowę z klubem z Old Trafford. Wykluczył za to na pewno transfer do Manchesteru City i Liverpoolu jako drużyn, które są największymi rywalami dla kibiców „Czerwonych Diabłów”.

Kontrakt kończącego 28 kwietnia br. 31 lat Hiszpana wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku. Podobna sytuacja ma się z innym Hiszpanem, Anderem Herrerą, który zdaniem poważnych źródeł już zdecydował o opuszczeniu po sezonie Manchesteru United i przenosinach do Paris Saint-Germain.

Jak przyznaje ojciec Juana Maty, w przypadku przyszłości jego syna nie zapadła jeszcze żadna decyzja. 30-latek ma propozycje z różnych klubów, a na stole wciąż leży oferta z Manchesteru United. W grę może też wchodzić powrót do ojczyzny.

– Manchester United zaoferował nam przedłużenie umowy, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Manchester City? To nie byłaby idealna opcja. Są zresztą dwie opcje, które nie wchodziłyby w grę – Liverpool i City – mówił.

– Musimy szanować fanów Manchesteru United, przez których Juan jest tutaj w bardzo serdeczny sposób traktowany. Mamy też propozycje z innych zespołów grających w Lidze Mistrzów.

– Czy w grę wchodzi też powrót do Hiszpanii? Może. Jednak póki co nie jest to odpowiedni moment na to, aby o tym mówić, ponieważ nic nie zostało jeszcze postanowione – dodał.

Negocjacje między klubem a zawodnikiem mają trwać już od kilku miesięcy. Zdaniem mediów głównym warunkiem ewentualnej nowej umowy, który najbardziej różni obie strony nie są kwestie finansowe, a termin jej obowiązywania. Ponoć Mata chciałby otrzymać co najmniej 2-letni kontrakt, a tymczasem władze klubu z Old Trafford mają oferować roczną umowę z możliwym przedłużeniem o kolejne 12 miesięcy.

Pomimo tego, że Hiszpan może nie być podstawowym zawodnikiem u Ole Gunnara Solskjaera w przyszłym sezonie, po nadchodzącej przebudowie kadry i letnich transferach, to przedstawicielom Manchesteru United ma zależeć na związaniu się na dłużej z 30-latkiem, bowiem chcieliby, aby Mata, po zakończeniu kariery, został ambasadorem ekipy z Old Trafford.

Dyskusja