Getty Images

Manchester United od kilku miesięcy negocjuje w sprawie przedłużenia kontraktu Marcusa Rashforda. Obecna umowa 21-letniego zawodnika wygasa latem 2020 roku, choć klub z Old Trafford ma możliwość przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

W związku z powyższym w mediach dużo mówi się o zapędach FC Barcelony, która miała nadzieję na zakontraktowanie młodego Anglika. “Czerwone Diabły” mają jednak zamiar wyeliminować to ryzyko. Zdaniem Mundo Deportivo Marcus Rashford ma podpisać z wicemistrzami Anglii nowy 5-letni kontakt, który zwiększy jego pensję tygodniową z obecnych 80 tysięcy funtów do aż 300 tysięcy funtów.

Włodarze klubu z Old Trafford są ponoć w stanie niemal czterokrotnie zwiększyć dotychczasowe zarobki reprezentanta Anglii, właśnie ze względu na zainteresowanie ze strony katalońskiego giganta. Zdaniem mediów Barcelona obserwuje piłkarza od kilku miesięcy, a przedstawiciele wicemistrza Anglii mają mieć tego pełną świadomość.

Po podpisaniu kontaktu z Frankiem de Jongiem jednym z głównych celów transferowych Barcelony miał zostać teraz, oprócz obrońcy Ajaksu Matthijsa de Ligta, także Marcus Rashford. Jednak według Mundo Deportivo Manchester United, chcąc zdusić w zarodku zamiary mistrzów Hiszpanii, planuje umieścić w nowym kontrakcie reprezentanta Anglii kontrakcie klauzulę “anty-Barca”.

Marcus Rashford mimo dopiero 21 lat na karku rozegrał dla Manchesteru United już 164 spotkania, w których zdobył 45 bramek oraz 26 razy asystował kolegom z zespołu.

Dyskusja