“Teatr Marzeń” nadal czaruje – kibice Man Utd drudzy na świecie w prestiżowym rankingu

Maciej Ławrynowicz
Zmień rozmiar tekstu:

“Teatr Marzeń” to nie pusty slogan. Okazuje się bowiem, że Manchester United może pochwalić się drugą na świecie średnią widzów na mecz. W rankingu przoduje Borussia Dortmund, której mecze ogląda średnio 80 tysięcy widzów.

CIES Football Observaory przeanalizowało liczbę widzów na meczach 51 lig w 42 krajach. Badania były prowadzone w latach 2013-2018 i wynika z nich, że Manchester United jest drugim na świecie klubem, na którego mecze przychodzi najwięcej kibiców. Średnio każde starcie na Old Trafford z wysokości trybun podziwia 75 218 widzów. Niekwestionowanym liderem rankingu jest Borussia Dortmund, której średnia wynosi 80 230 kibiców na mecz.

Jeśli chodzi o inne kluby Premier League, to tylko Newcastle, Manchester City i Arsenal mogą pochwalić się miejscem w pierwszej dwudziestce. Ponadto w nadmienionej czołówce znalazło się miejsce dla innych przedstawicieli Wysp Brytyjskich – Celticu i Glasgow Rangers.

Co ciekawe, Sunderland, który obecnie występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii, może pochwalić się średnią blisko 40 000 widzów na mecz, co stanowi lepszy wynik od włoskich potentatów, czyli Juventusu i Napoli.

 

Tagi:

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze