fcbarcelona.com

Obok Ernesto Valverde na konferencji poprzedzającej rewanżowy mecz między FC Barceloną a Manchesterem United pojawił się Marc Andre Ter Stegen.

Bramkarz “Dumy Katalonii” przestrzega swoich kolegów przed zlekceważeniem rywala. Niemiec zwrócił uwagę na sferę mentalną piłkarzy z Old Trafford.

– Przed nami stanie drużyna, która ma w sobie mnóstwo pragnienia. Wygrali kilka meczów na wyjeździe, a my nie uzyskaliśmy dużej przewagi.

– Mają w swoim składzie kilku błyskawicznych zawodników, więc musimy być czujni. Podobnie jak na Old Trafford musimy zachować koncentrację. Doświadczyliśmy tego w pierwszym starciu, że Manchester United to trudny rywal.

– Zawsze musimy być ostrożni. To klucz do wygrania tego bardzo trudnego meczu.

– United wiedzą jak grać w bardzo prosty sposób. Sprawili nam naprawdę wiele kłopotów. Jutro chcemy wyjść na boisko i władać piłką, utrzymywać ją tak długo, jak to możliwe. Musimy także pamiętać o obronie, tak jak udawało nam się to na Old Trafford.

Golkiper wypowiedział się również o swoim vis-à-vis, Davidzie De Gei, który w meczu z West Hamem popisał się kolejną, fenomenalną interwencją w swojej karierze.

– To jeden z najlepszych bramkarzy świata. To również jeden z najważniejszych zawodników Manchesteru United w kontekście nadchodzącej rywalizacji. Zawsze miło jest mieć naprzeciwko kogoś, kto gra przeciwko tobie na najwyższym poziomie.

– Ten pojedynek to trudny dzień dla wszystkich, dla niego i dla mnie. Jego cel jest identyczny – zachować czyste konto. Mamy nadzieję, że jesteśmy w stanie zdobyć bramkę i utrudnić im zadanie.

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja