Getty Images

Były kapitan Manchesteru United, a obecnie piłkarski ekspert telewizyjny, Gary Neville, przyznał po wtorkowej zdecydowanej porażce “Czerwonych Diabłów” z Barceloną w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów, że Ole Gunnar Solskjaer będzie musiał dokonać gruntownej przebudowy kadry drużyny z Old Trafford, jeżeli chce wskoczyć na najwyższy poziom. Zdaniem Anglika do wymiany jest niemal cała linia defensywy Manchesteru United.

Marcus Rashford doświadczył w tym meczu jak wygląda elitarny poziom w klubowej piłce. Dla Scotta McTominaya ten dwumecz był wielką nauką na przyszłość, przy czym należy zaznaczyć, że dobrze się w nim spisał. Jednak część z piłkarzy po prostu nie była wystarczająco dobra na ten poziom – mówił Neville w rozmowie pomeczowej dla stacji beIN Sport.

– Sztab szkoleniowy widzi teraz, że pomiędzy tym, co prezentują sportowo najlepsze drużyny klubowe w Europie, a tym gdzie obecnie znajduje się Manchester United, jest ogromna przepaść. Manchester United potrzebuje przebudować swój skład. Nie ma co do tego wątpliwości. Powiedziałbym nawet, że Solskjaer potrzebuje całego nowego bloku defensywnego.

– Ostatnie tygodnie były dla Manchesteru United zderzeniem z rzeczywistością, ale po tym meczu można po prostu dostrzec jak daleko jest jeszcze ta drużyna od miejsca, gdzie powinna się znajdować.

– Myślę, że Ole wiedział o tym przez ostatnie dwa miesiące. W pierwszych dwóch miesiącach jego pracy wszystko było różowe, wszystko było idealne. Zawodnicy grali na poziomie, którego będąc szczerym, nigdy nie widziałem w ich wykonaniu. Teraz widzimy jednak nieco więcej tego, jak faktycznie to wygląda.

Pogba zaczął grać tak, jak prezentował się przed dołączeniem do klubu Ole. Uważam, że w tym meczu był naprawdę słaby. Cały czas przekładał tylko stopy nad piłką, grał dla siebie, nie wyskakiwał do piłek, nie ruszał do przodu, czasami wręcz wyglądał na niezainteresowanego grą. Niezależnie jednak od tego to świetny piłkarz i potrafi grać na wysokim poziomie. Musi po prostu ponownie skoncentrować się na tym, co robi – dodał.

Dyskusja