Getty Images

Manchester United wydał oświadczenie, w którym zapowiedział współpracę z policją w celu zidentyfikowania kibiców odpowiedzialnych za rasistowski atak na Ashleya Younga. Lewy obrońca padł ofiarą rasistów po przegranym meczu z Barceloną.

Ashley Young był kapitanem Manchesteru United we wczorajszym meczu na Camp Nou. “Czerwone Diabły” przegrały z Barceloną 0:3 i odpadły z Ligi Mistrzów. Po meczu 33-letni Anglik został wręcz zasypany obraźliwymi wiadomościami na swoim koncie na Twitterze.

Klub zapowiedział już współpracę z policją w celu identyfikacji sprawców. W oficjalnym komunikacie czytamy:

Manchester United całkowicie potępia rasistowskie komentarze opublikowane w mediach społecznościowych po wczorajszym meczu Ligi Mistrzów. Pracujemy nad identyfikacją zaangażowanych w nie osób i podejmiemy wszystkie możliwe środki, aby temu przeciwdziałać. Nie ma miejsca na rasizm ani w piłce nożnej, ani w ogóle w całym społeczeństwie. Jesteśmy zobowiązani do walki o to, aby futbol był wolny od wszelkiego rodzaju dyskryminacji.

Przypadek Younga nie jest odosobniony. W miniony weekend podobny przypadek mogliśmy zanotować na czwartym poziomie rozgrywkowym w Anglii. W meczu Tranmere Rovers – MK Dons (2:1) rasistowskie komentarze padały w stronę napastnika gości – Chuksa Aneke. Z kolei w marcu piłkarz Tottenhamu – Danny Rose – przyznał, że nie mógł doczekać się końca spotkania Czarnogóry z Anglią właśnie z powodu rasistowskich obelg w jego stronę.

Całą sytuację skomentowała organizacja Kick It Out, która zajmuje się zwalczaniem dyskryminacji na stadionach.

Kolejny czarnoskóry piłkarz, tym razem Ashley Young, został zaatakowany na tle rasistowskim w mediach społecznościowych po meczu Ligi Mistrzów. Stawiamy więc Twitterowi pytanie: kiedy podejmiecie zdecydowane działania w celu wyeliminowania takich zachowań na tej platformie?

Przeczytaj także:  Manchester United ruszył z kampanią nt. zdrowia psychicznego

Dyskusja