Getty Images

Manchester United przegrał rewanżowe starcie z Barceloną 0:3, a autorem dwóch goli był Lionel Messi. Zdaniem menedżera “Czerwonych Diabłów”, to właśnie geniusz Argentyńczyka przesądził o losach tego spotkania.

Ole Gunnar Solskjaer odniósł się również do indywidualnych błędów, jakie popełniali jego podopieczni. Według Norwega, Barcelona powinna służyć jako przykład dla Manchesteru United w najbliższym czasie.

– Nie wolno poślizgnąć się przed Lionelem Messim. Jeśli chcesz osiągnąć korzystny rezultat, potrzebujesz dobrego występu i unikania takich błędów. Zaczęliśmy dobrze. Stworzyliśmy kilka przyzwoitych sytuacji w pierwszych 10-15 minutach meczu. Później wkroczył Messi, strzelając gola w dolny róg bramki – mówił Norweg w wywiadzie dla stacji BT Sport.

– Muszę przyznać, że popisał się topową jakością. Udowodnił, że potrafi zrobić różnicę. Po dwóch bramkach mecz się dla nas zakończył.

– Razem z Cristiano Ronaldo pokazują zupełnie inny poziom. To najlepsi piłkarze ostatniej dekady. Każdy się z tym zgodzi.

– Taka jest właśnie Barcelona. Musimy aspirować do prezentowanego przez nich poziomu. Wiemy, że daleko nam do tego, ale równocześnie zdajemy sobie sprawę, że możemy go osiągnąć. Czeka nas mnóstwo pracy. Jeśli chcemy powrócić do tradycji Manchesteru United i jego prawdziwego poziomu, wiemy, że musimy sprostać rywalizacji z Barceloną. Na przestrzeni 90 minut na Camp Nou oraz Old Trafford pokazali, że znajdują się kilka szczebli nad nami.

– Chcemy takich konfrontacji w przyszłym roku. Czekają na nas trudne tygodnie. Zmierzymy się z Evertonem, Manchesterem City oraz Chelsea. Jesteśmy rozczarowani, ale nie ma sensu rozpaczać nad tym, co by było gdyby. Mogło być inaczej, gdybyśmy lepiej rozpoczęli mecz, gdybyśmy zdobyli pierwszą bramkę. Teraz musimy się skoncentrować na nadchodzących spotkaniach – zakończył.

Dyskusja