Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer wypowiadając się po wtorkowej porażce 0:3 na Camp Nou z Barceloną, która ostatecznie wyeliminowała Manchester United z rozgrywek Ligi Mistrzów na etapie ćwierćfinałów, przyznał że, aby aspirować do poziomu sportowego, jaki prezentuje m.in. mistrz Hiszpanii, klub z Old Trafford będzie potrzebował przebudowy. Norweg dodał jednak, że na to potrzeba czasu i że „Czerwone Diabły” będą szukać latem „jednego bądź dwóch wzmocnień”.

– Obecna drużyna Barcelony to poziom, do którego musimy aspirować. Wiemy, że jeszcze tam nie jesteśmy. Możemy tam dotrzeć, ale czeka nas mnóstwo pracy, aby przywrócić prawdziwe tradycje i poziom gry, jaki powinien prezentować Manchester United. Barcelona pokazała w tym dwumeczu, że na ten moment jest o kilka poziomów wyżej od nas – powiedział Solskjaer.

– Wiemy więc, że mamy pracę do wykonania. Mówiłem już, że tego nie da dokonać się przez jedną noc. Następnych kilka lat będzie miało ogromne znaczenie pod kątem dobicia przez nas do poziomu, który prezentuje Barcelona i inne topowe drużyny.

– Pracujemy już nad tym i rozmawiamy na ten temat z piłkarzami. Musimy wyciągać wszystko, co najlepsze z każdego z nas. Musimy stworzyć środowisko, w którym nastawienie do obowiązków będzie na światowym poziomie i mówię tu o światowym poziomie prezentowanym każdego dnia.

– Obecnie współpracujemy z dobrymi piłkarzami. Jak do tej pory spisaliśmy się naprawdę dobrze w kwestii awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów i powrotu do walki o miejsce w czołowej czwórce w lidze. Jednak jak już wspominałem, musimy dokonać przebudowy. Ta zaczyna się od trenerów i piłkarzy. Latem możemy więc spodziewać się jednego bądź dwóch wzmocnień składu – dodał.

Dyskusja