Michael Regan / Getty Images Europe

Zdaniem “Daily Mail” Marcus Rashford wciąż nie jest pewny podpisania nowego kontraktu z Manchesterem United. Obecna umowa Anglika z “Czerwonymi Diabłami” kończy się w 2020 roku. 21-letni napastnik chce ponoć zarabiać 200 tysięcy funtów tygodniowo.

Marcus Rashford waha się z podpisaniem nowego kontraktu. Jednym z powodów jest nieznana skala przebudowy zespołu jaką szykuje Ole Gunnar Solskjaer. Po wtorkowym, przegranym meczu z Barceloną pojawiły się informacje łączące Rashforda z Barçą. Działacze Manchesteru United byli rozczarowani czasem, kiedy pojawiły się doniesienia. “Czerwone Diabły” nie chcą stracić wychowanka klubu, zapewniając, że nie jest on na sprzedaż.

Spekulacje o odejściu piłkarza pojawiły się razem z informacjami o nowym kontrakcie. Jego obecna umowa kończy się w przyszłym sezonie, ale Manchester United ma możliwość przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. Działacze klubu są zadowoleni ze wstępnych negocjacji.

Przedstawiciele Rashforda nie spieszą się z deklaracją, a nawet wierzą, że ich podopieczny może wybrać grę w jednym z najlepszych europejskich klubów. Jednak jeśli ich klient zostałby na Old Trafford, powinien zarabiać 200 tysięcy funtów tygodniowo oraz być pierwszorzędnym wyborem jako środkowy napastnik.

Pod wodzą Solskjaera, Anglik zaczął grać na wysokim poziomie. Menedżer jednak zauważył zmianę w postawie piłkarza w przeciągu ostatnich tygodni. Zwracając uwagę na tendencję do pokazywania niezadowolenia, a nawet obrażania się. Są też obawy, że Paul Pogba zacznie łatwo tracić koncentrację. W występie Anthony’ego Martialia na Camp Nou dało zauważyć się dramatyczne obniżenie formy, co utrzymuje się od podpisania nowego kontraktu pod koniec stycznia.

To są tylko niektóre problemy jakie ma przed sobą United, starając się zostać europejską potęgą. Solskjaer zdaje sobie sprawę z zadań, które ma przed sobą po upokarzającej porażce w Barcelonie, mówiąc: – To jest poziom, do którego musimy podążać. Możemy go osiągnąć, ale czeka nas dużo pracy. Mówiłem już, że nic nie zmieni się przez noc. Kilka następnych lat będzie znaczących, żeby dotrzeć do poziomu reprezentowanego przez Barcelonę i inne zespoły.

W lecie sztab “Czerwonych Diabłów” będzie musiał rozpocząć kapitalną przebudowę zespołu. Ważne jest też przekonanie kluczowych zawodników jak Rashford, Pogba czy De Gea, żeby zostali w klubie podczas transformacji. Pogba od jakiegoś czasu łączony jest z Realem Madryt. Po powrocie Zinedine’a Zidane’a, “Galacticos” rozważają możliwość ponownych starań o Davida De Geę. Bramkarzem zainteresowane jest też Paris Saint-Germain.

Na Old Trafford priorytetem jest zakontraktowanie dwóch środkowych pomocników, prawego obrońcę i prawego skrzydłowego. Po meczu z FC Barceloną, stało się jasne, że to nie jedyne pozycje, które będą potrzebowały zmian.

Wiele pytań pojawiło się po nowych, długoterminowych kontraktach Phila Jonesa i Chrisa Smallinga. Ashley Young także zgodził się na przedłużenie umowy o 12 miesięcy. Przez to zarząd Manchesteru United stwierdził, że w lecie zbędne będzie poszukiwanie nowych środkowych obrońców. Klub zaoferował nowe umowy Anderowi Herrerze i Juanowi Macie. Prawie pewne jest, że Herrera przeniesie się do PSG. Po zakończeniu sezonu także Mata, obok Antonio Valencii i Matteo Darmiana może opuścić “Czerwone Diabły”.

Dyskusja