Record

Od pierwszych plotek dotyczących potencjalnego sprowadzenia na Old Trafford Rubena Diasa i Joao Felixa minęło już trochę czasu. Mimo tego portugalskie media twierdzą, że “Czerwone Diabły” nadal biorą udział w wyścigu o zawodników Benfiki Lizbona.

We wtorek portugalski “Record” opublikował informację mówiącą o tym, że agent Jorge Mendes ma spotkać się z Juventusem w Turynie, aby negocjować kontrakty portugalskiego duetu. Pomimo tego, że rozmowy “Starej Damy” z zawodnikami mają być już w zaawansowanym stadium, to wspomniana gazeta wciąż nazywa “Czerwone Diabły” drużyną, która nadal pozostaje w grze w walce piłkarzy Benfiki.

Celem aktualnego wicemistrza Portugalii jest zarobienie 180 milionów euro na sprzedaży duetu. Ruben Dias ma w kontrakcie zapisaną klauzulę 60 milionów, a Joao Felix aż 120 milionów euro. “Record” pisze, że Benfica wie o klubach, które są zainteresowane wpłaceniem klauzuli za obu zawodników. Juventus ma więc świadomość, że nie ma zbyt dużego pola manewru w negocjacjach z drużyną z Portugalii.

Manchester United był wymieniany jako jedna z drużyn, która będzie skłonna do wpłacenia tej klauzuli. Na ten moment jest to jedyny klub, który może pokrzyżować plany drużyny z Turynu w sprowadzeniu duetu.

Ruben Dias to 21-letni, mierzący 187 centymetrów środkowy obrońca. W tym sezonie rozegrał już 50 spotkań, w których strzelił 3 bramki oraz 3 razy asystował przy golach kolegów z zespołu. Młody zawodnik ma na koncie już 9 występów w barwach dorosłej reprezentacji Portugalii, przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 28 milionów euro.

Joao Felix to z kolei 19-letni, mierzący 180 centymetrów, cofnięty napastnik. W tym sezonie rozegrał 37 spotkań, w których strzelił 16 bramek oraz zaliczył 9 asyst. Młody Portugalczyk jest wyceniany przez portal Transfermarkt na 35 milionów euro.

Dyskusja