Getty Images

Były pomocnik Manchesteru United, Paul Scholes, w miniony wtorek został oskarżony przez władze Angielskiego Związku Piłki Nożnej (FA) o niewłaściwe zachowanie w związku z naruszeniem zasad dotyczących zawierania zakładów bukmacherskich.

W oświadczeniu FA możemy przeczytać, że 44-letni były reprezentant Anglii w okresie od sierpnia 2015 r. do stycznia 2019 roku zawarł 140 zakładów na mecze piłki nożnej, a więc w okresie kiedy jednocześnie był dyrektorem i współwłaścicielem drużyny Salford City.

– Paul Scholes został oskarżony w związku z niewłaściwym zachowaniem wobec zasad The FA’s Betting Rules. Przypuszcza się, że w okresie od 17 sierpnia 2015 r. do 12 stycznia 2019 roku postawił 140 zakładów na mecze piłkarskie, co stoi w opozycji do zasady E8 regulowanej przez FA. Scholes ma czas na odpowiedź na postawione mu zarzuty do 26 kwietnia 2019 roku – brzmi pełne oświadczenie FA w tej sprawie.

Były pomocnik Manchesteru United w ostatnim czasie przez zaledwie 31 dni prowadził w roli menedżera drużynę League Two, Oldham Athletic, po czym jednak zrezygnował z tej funkcji. Na co dzień jest głównie ekspertem piłkarskim w stacji BT Sport. Póki co ani sam zawodnik ani też jego przedstawiciele, nie wydali komentarza w tej sprawie.

Dyskusja