Getty Images

Bruno Fernandes jest od dawna łączony z Manchesterem United. Dotychczas mieliśmy jednak tylko krótkie informacje na ten temat w portugalskiej prasie. Tym razem gazeta “A Bola” poświęca nieco więcej uwagi 24-latkowi i jego potencjalnej klubowej przyszłości.

Mimo, że w nagłówku portugalskiego dziennika napisano: “Bruno Fernandes preferuje Premier League”, to artykuł ten mówi głównie o przewadze Manchesteru United w wyścigu o piłkarza. Mówi się, że “Czerwone Diabły” miały wykonać duży krok do przodu w sprawie sprowadzenia pomocnika. Mają się już toczyć nieformalne rozmowy, a zespół z Old Trafford ma być nawey gotowy do zapłacenia klauzuli wynoszącej 100 milionów euro.

“A Bola” pisze, że podpisanie umowy z Bruno Fernandesem ma być życzeniem Ole Gunnara Solskjaera. Chociaż angielski klub ma już wystarczająco dużo relacji z jego meczów, to zawodnik ma być nadal obserwowany. Sam piłkarz ma teraz nie myśleć o transferze, ponieważ skupia się na końcu sezonu.

Gazeta pisze, że Anglia powinna być kolejnym celem piłkarza. Zwłaszcza biorąc uwagę to, że jest to człowiek o silnych opiniach i z pewnością będzie miał duży wpływ na negocjacje i to gdzie zostanie sprzedany. Jeśli chodzi o konkurencję, wśród rywali Manchesteru United wymienia się Paris Saint-Germain, Arsenal, Milan oraz Juventus. “Rossoneri” twierdzą, że są jednymi z tych, którzy są w stanie walczyć z “Czerwonymi Diabłami” o zawodnika. Ciężko jednak wierzyć aby byli w stanie przebić ofertę pieniężną dla klubu oraz warunki finansowe zaproponowane zawodnikowi.

Bruno Fernandes to 24-letni ofensywny pomocnik Sportingu. W tym sezonie rozegrał 47 spotkań, w których zdobył aż 28 bramek oraz zaliczył 15 asyst. 11-krotny reprezentant Portugalii przeszedł do Sportingu z Sampdorii w 2017 roku. Wtedy zapłacono za niego niespełna 10 milionów euro. Dzisiaj według portalu transfermarkt jest wyceniany na 35 milionów euro.

Dyskusja