footyheadlines.com

Portal footyheadlines.com przekazuje coraz więcej szczegółów na temat wyglądu domowej koszulki meczowej Manchesteru United na przyszły sezon. Jakiś czas temu po przecieku do sieci zaprezentowano wzór graficzny tego trykotu, a teraz wiadomo już, jakie dodatkowe elementy będą go ozdabiać.

W maju br. minie równo 20 lat od czasu najbardziej obfitego w sukcesy sezonu w historii Manchesteru United, a więc końca kampanii 1998/1999 i potrójnej korony “Czerwonych Diabłów”, na którą złożyły się tryumfy w Premier League, Lidze Mistrzów i FA Cup. To właśnie do tych wydarzeń nawiązują “ozdobniki”, które najprawdopodobniej znajdą się w kampanii 2019/2020 na koszulkach drużyny prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjaera.

Na obu rękawach pojawią się m.in. czarne paski z białymi cyframi nawiązującymi do minut bramek strzelonych przez Teddy’ego Sheringhama i Ole Gunnara Solskjaera w pamiętnym finale Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium, który został rozegrany na Camp Nou.

Kolejnym dodatkiem ma być czarna naszywka od wewnętrznej strony koszulki, gdzie z kolei na biało wskazane zostaną trzy daty – 16.05.99, 22.05.99 oraz 26.05.99, nawiązujące kolejno do terminu tryumfu Manchesteru United w Premier League, Pucharze Anglii i Lidze Mistrzów w sezonie, gdy podopieczni wówczas sir Aleksa Fergusona sięgali po tzw. “The Treble”.

Dyskusja