„Czerwone Diablice” gromią Crystal Palace i sięgają po mistrzostwo!

manutd.com Sebastian Słabosz

Podopieczne Casey Stoney w sobotę wczesnym popołudniem rozbiły na własnym boisku piłkarki Crystal Palace aż 7:0 i na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewniły sobie tytuł najlepszej drużyny FA Women’s Championship. Świetny mecz rozegrał napastniczka Lauren James, autorka aż czterech trafień.

Kilka dni wcześniej „Czerwone Diablice” po wysokim zwycięstwie 5:0 nad Aston Villą zapewniły sobie awans do FA Women’s Super League. W związku z tym stawką meczu z „Orlicami” było mistrzostwo ligi.

I tak jak w środowym spotkaniu przeciwko piłkarkom „The Villans”, tak i w sobotniej potyczce z Crystal Palace, „Czerwone Diablice” rozpoczęły od mocnego uderzenia. Swój festiwal strzelecki już w 8 minucie meczu rozpoczęła Lauren James, która otrzymała podanie w polu karnym, wkręciła w ziemię obrończynię gości i przy lekkim rykoszecie wpakowała piłkę do bramki.

Podopieczne Casey Stoney dominowały na boisku przez całą pierwszą połowę, nie dając wytchnienia defensywie rywalek. Kolejna bramka padła jednak dopiero w 32 minucie meczu. Leah Galton dośrodkowała płasko z lewego skrzydła w pole karne, piłka po drodze odbiła się od jednej z obrończyń gości i z bliskiej odległości do bramki skierowała ją Lizzie Arnot.

Zaledwie 3 minut później było już 3:0. Tym razem Leah Galton wystąpiła w roli egzekutorki, kończąc ładną solową akcję mocnym strzałem w krótki górny róg bramki. 2 112 zgromadzonych na Leigh Sports Village zaczęło już skandować: „Stand up for the champions”. Taki wynik utrzymał się już do końca pierwszej części gry.

Po zmianie stron „Czerwonym Diablicom” zajęło zaledwie 12 sekund, aby ponownie rozpocząć strzelanie. Lauren James strzelała na bramkę Crystal Palace, jednak jej uderzenie zostało zablokowane, piłka spadła pod nogi Elli Toone, która zdecydowała się na drugą próbę, po drodze piłkę trąciła jeszcze Jess Sigsworth i było już 4:0.

W kolejnych minutach mecz toczył się już w spokojniejszym tempie, aż do jego końcowej fazy, w której to Lauren James skompletowała klasycznego hat-tricka w ciągu zaledwie 6 minut. Pierwszy gol był pokazem siły fizycznej 17-latki, drugi był efektem główki po dośrodkowaniu Charlie Devlin, zaś ostatnie trafienie w meczu Angielka zaliczyła po dobitce własnego strzału. Ostatecznie więc „Czerwone Diablice” rozgromiły Crystal Palce 7:0 i w fantastycznym stylu podbiły FA Women’s Championship w pierwszym roku po reaktywacji drużyny.

Na 2 kolejki przed końcem sezonu podopieczne Casey Stoney mają na koncie 49 punktów po 18 meczach. Jak do tej pory 16-krotnie wygrywały w lidze, raz remisowały i tylko raz zaznały goryczy porażki. W spotkaniach tych strzeliły aż 88 (!) bramek, podczas gdy drugie w tym zestawieniu zawodniczki Charltonu trafiały do siatki „zaledwie” 39 razy.

W kolejny meczu 28 kwietnia br. (niedziela) „Czerwone Diablice” zmierzą się w lidze w meczu wyjazdowym z piłkarkami Millwall Lionesses.

Manchester United – Crystal Palace 7:0 (James 8′, 83′, 85′ i 89′, Arnot 32′, Galton 35′, Sigsworth 46′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Chamberlain – Harris, Palmer, M.Turner, Greenwood (kapitan) – Arnot (Hanson 60′), Zelem, Toone (Green 53′), Galton – Sigsworth (Devlin 68′), James

Niewykorzystane zmiany: Ramsey, A. Turner, Smith

Liczba widzów: 2 112