Getty Images

Marcus Rashford został nominowany przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Piłkarzy (PFA) do nagrody dla Najlepszego Młodego Piłkarza Roku w Anglii. Jest to drugie z rzędu takie wyróżnienie dla wychowanka “Czerwonych Diabłów”.

Szans na zwycięstwo w tej kategorii 21-latek raczej wielkich mieć nie będzie z uwagi na mocną konkurencję. Oprócz Rashforda w kategorii tej nominowani zostali także: Raheem Sterling i Bernardo Silva (Manchester City), Trent Alexander-Arnold (Liverpool) i David Brooks (Bournemouth).

Marcus Rashford w obecnym sezonie w 42 dotychczasowych występach we wszystkich rozgrywkach wyrównał już statystyki ze swojego najlepszego dotychczas sezonu, a więc kampanii sprzed roku, kiedy to strzelił w 52 meczach 13 bramek i zaliczył do tego 9 asyst. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że Anglik uczyni obecny sezon najlepszym pod kątem indywidualnych statystyk.

PFA ogłosiła także nominacje w kategorii Najlepszy Piłkarz Roku, wśród których ponownie możemy zobaczyć dwójkę zawodników Manchesteru City, tj. Raheema Steringa i Bernardo Silva. Ponadto ze swoimi kolegami z Etihad Stadium o zwycięstwo w tym plebiscycie powalczy Sergio Aguero. Pozostałą trójkę nominowanych uzupełniają Virgil van Dijk i Sadio Mane z Liverpoolu oraz Eden Hazard z Chelsea.

Dyskusja