Getty Images

Nemanja Vidić, były kapitan Manchesteru United, opowiedział o początkach Cristaino Ronaldo na Old Trafford i jego relacji z sir Aleksem Fergusonem. Były piłkarz mówił, dlaczego nieprzebierający w słowach Szkot zmienił sposób traktowania nastolatka z Portugalii.

Ronaldo dołączył do “Czerwonych Diabłów” w 2003 roku, mając zaledwie 18-lat. Grając na Old Trafford (do 2009 roku) udoskonalał się, aby zostać jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Portugalczyk w przeciągu sześciu lat w Manchesterze trzy razy wygrał Mistrzostwo Anglii, raz Puchar Anglii, dwa razy Puchar Ligi Angielskiej, raz Tarczę Wspólnoty, raz Ligę Mistrzów oraz raz Klubowe Mistrzostwa Świata. W 2008 roku wygrał Ballon d’Or. Przed Ronaldo ostatnim piłkarzem Manchesteru United z tym wyróżnieniem był George Best 40 lat wcześniej.

W 2015 roku sir Alex Ferguson powiedział, że Ronaldo był jednym z czterech światowej klasy piłkarzy, których trenował będąc menedżerem “Czerwonych Diabłów”. Nemanja Vidić wyjawił, że relacja między trenerem, a piłkarzem nie zawsze była usłana różami.

– Myślę, że Ronaldo nie był zadowolony, kiedy sir Alex na niego krzyczał. Na początku, kiedy Boss powiedział coś do Ronaldo, ten zaakceptował to, ale w bardzo emocjonalny sposób. Brał to bardzo do siebie, ale był wtedy bardzo młody. Miał 20 lat – mówił Serb o początkach Portugalczyka w United.

Vidić dodał, że Ferguson szybko nauczył się, że podnoszenie głosu na Ronaldo nie jest sposobem na pełne wykorzystanie jego potencjału. Menedżer szybko złagodniał.

– Oczywiście wszyscy szybko to zauważyli, nawet ja. Następnym razem, kiedy zrobi coś źle, lepiej będzie nie zwracać mu uwagi. Tak było lepiej, ponieważ inaczej zareaguje zbyt emocjonalnie, a wtedy nie pomoże to zespołowi być lepszym – zakończył Vidić.

Przeczytaj także:  Solskjaer: Aaron Wan-Bissaka to jeden z najlepszych obrońców, jakich widziałem

Dyskusja