Everton upokorzył Manchester United w meczu 34. kolejki Premier League wygrywając aż 4:0. Piłkarzom “Czerwonych Diabłów” brakowało zarówno umiejętności jak i woli walki i wydaje się, że wraz z tą porażką umarła nadzieja na awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów.

Everton od początku całkowicie zdominował boiskowe wydarzenia – systematycznie wygrywał walkę o sporne piłki i nabijał kolejne stałe fragmenty gry. Po jednym z nich drogę do bramki znalazł Richarlison, który pokonał De Geę z kilku metrów strzałem przewrotką.

W 28. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Sigurdssona. “Czerwone Diabły” źle rozegrały rzut rożny i Everton dostał szansę na kontrę, jednak Sigurdsson nie czekając na partnerów zdecydował się na precyzyjne uderzenie z dystansu, które zaskoczyło De Geę.

Do przerwy Manchester United nie zdołał w żaden sposób zagrozić bramce Pickforda, a co gorsza, stracił Phila Jonesa, który doznał urazu po jednej z interwencji.

Ole Gunnar Solskjaer dokonał dwóch zmian w przerwie, ale problemy jego zespołu nie zniknęły. Goście ponownie fatalnie zaprezentowali się przy obronie rzutu rożnego i w rezultacie bramkę na 3:0 strzałem sprzed szesnastki zdobył Digne.

W 64. minucie przyjezdnych pogrążył rezerwowy Theo Walcott, który po dwóch wygranych przez jego partnerów przebitkach popędził na spotkanie sam na sam z Davidem de Geą i posłał piłkę między jego nogami.

Przez ostatnie pół godziny gospodarze zajęli się głównie bronieniem wyniku, toteż kilka okazji dla partnerów zdołał stworzyć Pogba, jednak było to wciąż za mało, by pokonać Pickforda.

Blamaż na Goodison Park to szósta porażka Manchesteru United w ostatnich ośmiu spotkaniach i rekordowa piąta przegrana z rzędu w meczach wyjazdowych. W takiej formie “Czerwone Diabły” będą przystępować do spotkania derbowego z Manchesterem City, który w tej chwili prawdopodobnie będzie już tylko meczem o honor.

Everton – Manchester United 0:4 (0:2)
Bramki: Richarlison 13′, Sigurdsson 26, Digne 56′, Walcott 64′

Manchester United: De Gea – Lindelof, Smalling, Jones (Young 45′), Dalot – Matić, Fred (McTominay 45′), Pogba – Rashford (Pereira 77′), Martial, Lukau

Everton: Pickford – Coleman, Keane, Zouma, Digne (Jagielka 84′) – Schneiderlin, Gueye (McCarthy 76′), Richarlison (Walcott 51′), Sigurdsson, Bernard – Calvert-Lewin