U-18 Premier League: Derby County – Manchester United 1:2

manutd.com Sebastian Słabosz

W sobotnie popołudnie kadra Manchesteru United do lat 18 mierzyła się na wyjeździe liderami rozgrywek Under-18 Premier League, z rówieśnikami z Derby County. Mimo szybkiej utraty bramki, podopieczni Neila Ryana za sprawą dwóch trafień Masona Greenwooda ostatecznie wygrali 2:1.

Wszystko zaczęło się jednak nie pomyśli „Czerwonych Diabłów”, które musiały gonić wynik już od 8 minuty meczu, kiedy to gola dla gospodarzy zdobył Morgan Whittaker. Cztery minuty później mogło być już 1:1, kiedy to na bramkę Derby uderzał Mason Greenwood, ale jego strzał dobrze wybronił Ben French.

Z drugiej strony dwiema świetnymi interwencjami popisał się Jacob Carney przy próbach Javauna Splatta. Przed przerwą swoje okazje mieli jeszcze po stronie Manchesteru United – Largie Ramazani, zaś po stronie Derby County – strzelec pierwszego gola, Morgan Whittaker, ale ich próby chybiały celu. Na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron od groźnych ataków rozpoczęła ekipa Derby, która miała dwie doskonałe okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak najpierw strzał Jasona Knighta został wybity z linii przez Reece’ego Devine’a, a następnie Morgan Whittaker w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 69 minucie fortuna zaczęła uśmiechać się do gości. Piłkę w okolicach 25 metra świetnym wślizgiem odzyskał Ethan Galbraith, który następnie podał ją na prawe skrzydło do 16-letniego bocznego obrońcy Iestyna Hughesa, a Walijczyk posłał dokładne dośrodkowanie w pole karne Derby, które na bramkę strzałem głową zamienił Mason Greenwood.

Zaledwie 4 minuty później było już 2:1 dla gości. Mason Greenwood tym razem otrzymał piłkę na lewej stronie, wpadł w pole karne rywali, przełożył sobie piłkę i obrońcę na drugą nogę i świetnym strzałem po długim rogu nie dał szans Benowi Frenchowi. Obecne statystyki 17-latka licząc występy w kadrach U-18, U-19 i U-23 w tym sezonie: 29 goli i 12 asyst w 28 meczach.

Młody Anglik miał okazję na zakończenie tego spotkania z hattrickiem, ale w końcówce spotkania jego uderzenie przeszło tuż obok lewego słupka bramki gospodarzy. Ostatecznie podopieczni Neila Ryana wygrali 2:1.

„Czerwone Diabły” na kolejkę przed końcem sezonu zajmują 3. miejsce w lidze z 43 punktami na koncie uzbieranymi w 21 rozegranych meczach. W ostatnim spotkaniu podopieczni Neila Ryana podejmą na własnym boisku rówieśników z Evertonu. Mecz ten zostanie rozegrany 27 kwietnia br. (sobota).

Derby County U-18 – Manchester United U-18 1:2 (Whittaker 8′ – Greenwood 69′ i 73′)

Skład Man Utd U-18: Carney – Hughes (Mellor 83′), Bernard, Williams, Devine – Galbraith, Traore, McCann – Ramazani (McGhee 79′), Greenwood, Elanga

Niewykorzystane zmiany: Mastny, Helm, Fish