Sky Sports

Zdaniem Gary’ego Neville’a sześciu piłkarzy Manchesteru United ma status gwiazdy i prezentuje poziom „znacznie poniżej swojego standardu”.

Manchester United stanął w niedziele przed niezwykle ważnym wyzwaniem zdobycia trzech punktów w wyjazdowym spotkaniu z Evertonem, aby zwiększyć swoje szanse na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce Premier League i zagrać w następnym sezonie w Lidze Mistrzów.

Rezultat był kompletnie odwrotny. Gary Neville w swoim rozczarowaniu skrytykował postawę zawodników „Czerwonych Diabłów” i wskazał sześciu piłkarzy, od których oczekuje znacznie więcej.

– W klubie jest pięciu ofensywnych piłkarzy, są to Marcus Rashford, Anthony Martial, Romelu Lukaku, Alexis Sanchez i Paul Pogba, który gra najbliżej linii ataku – powiedział były obrońca Manchesteru United w rozmowie ze Sky Sports. – Cała piątka to wybitni zawodnicy, którzy mogą być jedynymi z najlepszych na swojej pozycji, lecz obecnie każdy gra poniżej swojego standardu.

– Nie rozumiem, co się stało z Alexisem Sanchezem, a Marcus Rashford w ostatnich tygodniach nawet nie zbliżył się do swojego najlepszego poziomu. Być może boryka się z jakimś urazem, coś jest nie tak albo jest już zmęczony całym sezonem.

– Romelu Lukaku znika w dużych meczach. Zarzuca mu się to już od kilku lat. Paul Pogba znów wygląda jak Paul Pogba z zespołu prowadzonego przez Jose Mourinho, mimo że niedawno przez trzy miesiące wyróżniał się i grał wybitnie.

– Martial dopiero co wrócił do kadry po kontuzji, lecz wygląda to tak, jakby przestało mu zależeć na boisku. Natomiast De Gea nie przypomina samego siebie, wygląda na rozkojarzonego.

– Pięciu czy sześciu zawodników prowadzi rozmowy kontraktowe i to ich dekoncentruje.

Dyskusja