AFP/Getty Images

Manchester United chce pozyskać wypożyczonego do Wigan z Chelsea Reece’a Jamesa. Przedstawiciele “Czerwonych Diabłów” przyglądały się spotkaniom “The Latics”, w których przez ostatnie kilka miesięcy występował 19-latek.

Ole Gunnar Solskjaer chciałby pilnie podpisać umowę z prawym obrońcą. Zwłaszcza przy obecnej spadkowej formie Ashley’a Younga oraz nieuniknionemu odejściu z klubu Antonio Valencii.

W lecie reprezentant Anglii U-20 podpisał nowy, czteroletni kontrakt z Chelsea. Tego samego miesiąca został wypożyczony na rok do Wigan Athletic. Dziennikarze “The Independent” uważają, że Manchester United ma nadzieję na możliwość połączenia Jamesa z jego siostrą Lauren. Miałaby ona pomóc w przekonaniu starszego brata do zasilenia “Czerwonych Diabłów”.

Prawie rok temu 17-letnia siostra Reece’a przeszła z Arsenalu do klubu z Old Trafford. Do tej pory zagrała w 16 meczach, strzelając 13 bramek w FA Women’s Championship. Lauren w ogromnej mierze przyczyniła się do awansu “Czerwonych Diablic” do wyższej klasy rozgrywkowej. Została też powołana do żeńskiej reprezentacji Anglii U-19.

James po świetnym sezonie i ogromnej pomocy w utrzymaniu się Wigan w rozgrywkach, znalazł się w najlepszej “11” sezonu w Championship. Po meczach z Bristol City i Leeds otrzymał wyróżnienie “Man of the Match”.

Chelsea wciąż interesuje się powrotem nastolatka, który może grać też jako środkowy pomocnik. Klub z Londynu chciałby, żeby był on częścią pierwszego składu, widząc w nim potencjał na przyszłość i zastępstwo za Davide’a Zappacostę, który prawdopodobnie opuści “The Blues” w lecie.

Reece James po imponującym sezonie w Championship, chciałby wrócić do gry o najwyższe cele. W przeszłości był on kapitanem juniorskiej drużyny Chelsea (U-18), wygrywając FA Youth Cup.

Dyskusja