Getty Images

Manchester City okazał się o klasę lepszy w derbach miasta i zwyciężył na Old Trafford 2:0. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – W 15. minucie dobrze zareagował na rykoszet po nodze Smallinga, w 19. odbił mocny strzał Bernardo, a w 44. utrzymał w rękach uderzenie Sterlinga z kilku metrów. Nie pozwala to jednak przemilczeć problemów, które trapią go w ostatnich miesiącach i które ponownie okazały się dla zespołu kosztowne. Dwukrotnie zdarzyły mu się wybicia do rywali (6′ i 80′). Dwukrotnie został pokonany strzałem po krótkim słupku, tak jak w meczu z Evertonem i słusznie miał do siebie pretensje po bramce Sane. Ocena: 3

Matteo Darmian – Nazwisko, które wzbudzało obawy po ogłoszeniu wyjściowej jedenastki. Przez pierwszą połowę Włoch dobrze wywiązywał się z obowiązków, choć Sterling zdołał go wyminąć w 15. minucie, a w 44. nieskutecznie blokował podanie. Brak rytmu meczowego dał o sobie znać w akcji na 2:0, gdy zdublował się ze Smallingiem zostawiając Sane bez opieki. Ocena: 4

Chris Smalling – Nie popełnił większych błędów z piłką przy nodze, mimo wysokiego pressingu City. Zaliczył 3 odbiory, 2 przechwyty, a i niewiele zabrakło mu do kolejnej bramki samobójczej. Dobrze przeciął podanie w 78. minucie. W pierwszej połowie nieskutecznie próbował zatrzymać Aguero na skrzydle. Ocena: 5

Victor Lindelof – Ważna główka w 26. minucie i bardzo istotna interwencja w 53., gdy zablokował dośrodkowanie. W sumie oddalał zagrożenie 5 razy. Dobrze operował piłką. Ocena: 5

Luke Shaw – Zademonstrował dwa dobre długie podania w stronę Rashforda, ale poza tym nie wykazywał się szczególną inicjatywą w ofensywie. W drugim kwadransie w krótkim czasie wykonał trzy niedokładne podania i po jednym z nich na bramkę strzelał Bernardo Silva, z którym Shaw nieszczególnie sobie radził. Źle ustawił sie przy golu na 1:0, co pozwoliło Portugalczykowi zaskoczyć De Geę strzałem w krótki róg. Ocena: 4

Ashley Young – Zaliczył udaną pierwszą połowę, w której dobrze radził sobie z Zinchenko. Wykonał ważny blok w 31. minucie, zatrzymał Sterlinga w 35. Posłał dwa świetne dośrodkowania, ale właśnie w tym elemencie najbardziej zawodził po przerwie. Nie zareagował na zagrożenie ze strony Sane w akcji na 2:0. Ocena: 4

Fred – Potrafił się postawić drugiej linii City i w paru akcjach wspomógł defensywę, zaliczył też dwa ważne podania w kontratakach w pierwszej połowie. Przez cały mecz raziła jednak jego niedokładność w rozegraniu, zwłaszcza gdy używał prawej nogi. Podał do rywala w 66. minucie inicjując atak City zakończony bramką Sane. W tej samej akcji nie zdołał też zatrzymać Sterlinga, z kolei przy bramce na 1:0 pozostawił zbyt wiele czasu i miejsca Gundoganowi. Ocena: 3

Andreas Pereira – Symptomatyczne 5 strat w pierwszej połowie. Brazylijczyk zajmował dobre pozycje, by wspierać pressing partnerów i często znajdował się w sercu kontrataków United, jednak zawodziło go przyjęcie. Ocena: 4

Paul Pogba – Uzbierał aż 8 udanych długich podań, choć robił to głównie w celu wyrwania się spod pressingu City. W pierwszej połowie, podobnie jak Pereirze, udało mu się zmarnować kilka okazji do kontry prostymi błędami z piłką przy nodze; w sumie zaliczył 6 strat na własnej połowie boiska. Nie wykreował wystarczająco dużo sytuacji dla partnerów, poza znakomitym dograniem do Lingarda w 16. minucie. Oddał cztery zablokowane strzały. Kompletnie poza grą przez pierwszy kwadrans drugiej połowy. Ocena: 4

Jesse Lingard – Dało się dostrzec nić porozumienia między nim a Rashfordem, która przywodziła wspomnienia z początku kadencji Solskjaera. Trzykrotnie znalazł się na dobrych pozycjach, by przetestować Edersona, jednak poza próbą z 16. minuty wypadał w tych akcjach żenująco. Ocena: 3,5

Marcus Rashford – Potrafił zagrozić Kompany’emu i Laporte w szybkich akcjach, jednak zdarzało mu się podjąć w nich złą decyzję. Spróbował zaskoczyć Edersona bombą z dystansu w 23. minucie i zdołał wystawić piłkę Lukaku w 77. Ocena: 4,5

Rezerwowi:

Romelu Lukaku – Wywołał nieco zamieszania na prawym skrzydle, ale w krótkim czasie stracił aż 5 piłek (4 w strefie środkowej). Groźnie dogrywał w 75. minucie, skiksował w 77. Ocena: 4

Anthony Martial – Jeden drybling i jeden udany powrót do defensywy; wszystko za daleko od bramki Edersona, by zrobić różnicę. Ocena: 4