manutd.com

Lassana Diarra w lutym rozwiązał kontrakt z Paris Saint-Germain i zakończył karierę, zaś Adrien Rabiot odejdzie w czerwcu z Ligue 1, po wypełnieniu kontraktu z mistrzem Francji. Ander Herrera ma więc być głównym kandydatem do zasilenia linii pomocy ekipy z Paryża.

Według portalu ParisTeam Thomas Tuchel ma zamiar sprowadzić latem aż trzech pomocników. Jednym z nich ma być Ander Herrera. Hiszpanowi zostały nieco ponad 2 miesiące do wypełnienia kontraktu z Manchesterem United. Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, zawodnik jest gotów do opuszczenia Old Trafford i miałby dołączyć do PSG na zasadzie wolnego transferu.

Były piłkarz Athletic Bilbao miał powiedzieć “tak” mistrzowi Francji, ale nie doszło póki co do podpisania żadnej umowy. Francuskie media sugerują. że Hiszpan za bardzo wypycha sprawy na zewnątrz, dlatego Paris Saint-Germain musi zachować szczególną ostrożność w prowadzeniu negocjacji z zawodnikiem.

Mimo że 29-latek zawarł z drużyną Tuchela ustną umowę, miał jeszcze nie podpisać żadnego dokumentu, który przypieczętowałby jego przenosiny do Paryża, ponieważ czeka na ofertę z innego klubu.

Sytuacja z Herrerą miała poważnie rozzłościć Antero Henrique, dyrektora sportowego drużyny “Les Parisiens”, który rzekomo wziął na cel innych zawodników. Wśród nich mają być Stanislav Lobotka z Celty Vigo i Julian Weigl z Borussi Dortmund.

Ander Herrera wystąpił w barwach Manchesteru United w 187 spotkaniach. W tym czasie zdobył 20 bramek oraz zaliczył 27 asyst. Według portalu transfermarkt jest wyceniany na 28 milionów euro.

Dyskusja