Getty Images

Legenda Manchesteru United, Ryan Giggs, przyznał po środowych derbach Manchesteru, że „Czerwone Diabły” na ten moment po prostu mają za słabą kadrę, aby móc rywalizować w lidze jak równy z równym z rywalem zza miedzy oraz z Liverpoolem.

– Gdy widzieliśmy jak zawodnicy City przetrzymują piłkę, to można było zobaczyć, że piłkarze United nie są wystarczająco dobrzy. Formacja pomocy powinna oferować różne opcje. Piłkarz powinien mieć dwie lub trzy opcje zagrań – mówił Giggs.

– Powinien mieć możliwość krótkiego rozegrania piłki z kolegą, zagrania do tyłu, a także bezpiecznego podania. Zawodnicy City zawsze mają takie opcje. Naprawdę zawsze. Z kolei w United, z uwagi na braki w grze z pierwszej piłki, nie wygląda to wystarczająco dobrze.

– Chodzi też o opcje w rozegraniu, gdzie często po prostu decydują się na zagranie długiej piłki. To nie jest wystarczające na ten poziom. Nie mamy po prostu tak dobrych zawodników, jakich posiadają u siebie Manchester City i Liverpool – dodał Walijczyk.

Giggs odniósł się także do emocjonalnego wywiadu po derbach Manchesteru udzielonego przez Marcusa Rashforda, w którym Anglik stwierdził w skrócie, że jego drużyna grając w taki sposób, nie ma czego szukać w TOP 4, a tym samym w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

– Cóż, Rashford to młody piłkarz. Wszyscy to robiliśmy – udzielaliśmy wywiadów po meczu. Znajdujesz się wtedy pod wpływem emocji. Nie jesteś zadowolony, gdy wynik jest zły – kontynuował.

– Co prawda nie wiem dlaczego w wywiadzie miał na głowie czapkę z daszkiem, ale to może tylko mój punkt widzenia – jestem staromodny, nie to co współcześni piłkarze. Był przygnębiony. Powiedział, że jego zespół nie jest wystarczająco dobry. I taka też jest prawda – dodał.

Dyskusja