U-18 Premier League: Manchester United – Everton 4:5

manutd.com Sebastian Słabosz

Prawdziwy festiwal strzelecki zobaczyli wczesnym popołudniem kibice zgromadzeni na Aon Training Complex, gdzie kadra Manchesteru United do lat 18 w swoim ostatnim meczu w tym sezonie podejmowała rówieśników z Evertonu w ramach rozgrywek U-18 Premier League. Ostatecznie to goście wygrali 4:5.

Wszystko dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 9 minucie meczu Anthony Elanga przeprowadził akcję na prawym skrzydle, po czym wbiegł w pole karne i wystawił piłkę w okolice siódmego metra do D’Maniego Mellora, który pewnie pokonał bramkarza rywali.

Jednak od tego momentu dalsza część pierwszej połowy to był już popis strzelecki w wykonaniu gości. 7 minut po bramce Mellora wyrównał najlepszy strzelec „The Toffees”, Ellis Simms. 5 minut później Tom Cannon dał prowadzenie gościom. W końcówce pierwszej części gry po bramce dołożyli jeszcze Jon Anderson i Tyler Onyango. „Czerwone Diabły” schodziły do szatni z wynikiem 1:4.

Szanse United w drugiej połowie na pozytywny wynik wyglądały mało obiecująco, jednak nadzieję na chwilę przywrócił w 68 minucie D’Mani Mellor, który zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Tym razem to Aliou Toure dobrze zachował się w polu karnym gości i zagrał na długi słupek do 18-latka, który dopełnił już tylko formalności pakując futbolówkę do pustej bramki.

Jednak 5 minut później goście odzyskali trzybramkowe prowadzenie, a swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Tyler Onyango. Przy czym to nie był koniec strzeleckich popisów na Aon Training Complex.

Do końca spotkania gole zdobywali już jednak tylko gospodarze. Najpierw w 76 minucie klasycznego hattricka skompletował D’Mani Mellor, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym gości, a następnie w 82 minucie wynik na 4:5 ustalił strzałem z rzutu karnego Dion McGhee. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Łukasz Bejger.

Podopieczni Neila Ryana ostatecznie zakończyli rozgrywki Under-18 Premier League North na 4. pozycji i tym samym nie obronili tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem. Ten najprawdopodobniej trafi do rówieśników z Derby County, choć minimalne szanse na to ma jeszcze ekipa z Liverpoolu.

W 22 meczach podopieczni Neila Ryana zdobyli 43 punkty (12 zwycięstw, 7 remisów i 3 porażki). Przy czym od stycznia br., kiedy to wielu zawodników kadry U-23 zostało wypożyczonych do innych klubów, najlepsi piłkarze kadry U-18 awansowali do drużyny rezerw, przez co młodym „Czerwonym Diabłom” trudniej było o zdobycze punktowe, gdy zasilani kadrowo byli przez wychowanków z drużyny U-16.

Źródło: premierleague.com

Manchester United U-18 – Everton U-18 4:5 (Mellor 9′, 68′ i 76′, McGhee 82′ karny – Simms 16′, Cannon 21′, Anderson 41′, Onyango 45′ i 73′)

Skład Man Utd U-18: Thompson – Elanga (Stanley 87′), Bernard, Mengi, Williams – Traore, Galbraith, McCann (Helm 70′) – McGhee, Mellor, Ramazani

Niewykorzystane zmiany: Mastny, Bejger, Neville