Tylko remis z Chelsea. Kolejny błąd De Gei

Twitter Błażej Duda

Manchester United po spotkaniu, które nie zachwycało poziomem, zremisował z Chelsea 1:1 w meczu 36. kolejki Premier League. Dla „Czerwonych Diabłów” strzelał Juan Mata, zaś po stronie „The Blues” wpadkę De Gei wykorzystał Alonso.

W pierwszej połowie Manchester United dość komfortowo radził sobie z zapędami ofensywy Chelsea i częściej utrzymywał się przy piłce. W 4. minucie długie podanie od Shawa spadło pod nogi Lukaku, który jednak nie zdołał wypracować lepszej pozycji i jego strzał zablokował Kepa. W 11. minucie wykazał się jednak sprytem i precyzją posyłając nad głowami obrońców podanie do Shawa, który przytomnie odegrał do niekrytego Maty, a ten wyprowadził zespół na prowadzenie.

Chelsea nie potrafiła sobie wytworzyć klarownych sytuacji bramkowych i to samo dotyczyło gospodarzy, którzy swoich szans szukali w stałych fragmentach gry. Pierwsza odsłona meczu dobiegała końca, gdy Rudiger postanowił wykorzystać masę wolnej przestrzeni i uderzył na bramkę De Gei z ponad 30 metrów. Próbie Niemca nie towarzyszyła ani rotacja, ani kozioł, a jednak bramkarz „Czerwonych Diabłów” zdołał wypluć piłkę przed siebie i jako pierwszy dopadł do niej Alonso, który wcisnął ją do siatki.

Po zmianie stron żaden z zespołów nie imponował tempem ani precyzją akcji ofensywnych, a oddane strzały przez 90 minut mieściły się na palcach jednej ręki. Na odrobinę emocji przyszło czekać do doliczonego czasu gry. Najpierw po rzucie rożnym Pedro wybijał z linii główkę Marcosa Rojo, a w 97. minucie zespół przed porażką uratował De Gea, który zablokował strzał Higuaina w sytuacji sam na sam.

Manchester United: De Gea, Young, Lindelof, Bailly (Rojo 71′), Shaw, Herrera, Matić, Pogba, Mata (McTominay 81′), Lukaku, Rashford (Sanchez 65′)

Chelsea: Kepa, Alonso, David Luiz, Rudiger (Christensen 65′), Azpilicueta, Jorginho, Kante, Kovacic (Loftus-Cheek 76′); Willian (Pedro 84′), Hazard, Higuain

Manchester United – Chelsea 1:1 (1:1)
Bramki: Mata 11′ – Alonso 43′