Getty Images

W najnowszym wpisie na swoim blogu Juan Mata skupił się na ostatnim meczu ligowym z Chelsea. Manchester United zaledwie zremisował 1:1 i praktycznie stracił szansę na awans do Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie. 

Wpis na blogu Juana Maty z dn. 29.04.2019 – pisownia oryginalna

Cześć wszystkim.

Zanim zacznę, chciałbym podziękować wszystkim za życzenia urodzinowe. Obudzić się w hotelu razem z drużyną i odebrać takie wiadomości to coś niesamowitego. Czuję się szczęściarzem, gdy doświadczam takiej uwagi z waszej strony i chciałbym za to serdecznie podziękować.

To były inne urodziny niż zawsze, gdyż przypadały w dzień meczowy. Nie dość, że był on bardzo ważny dla nas, to jeszcze rywalem była Chelsea. Marzenie każdego, kto tylko kocha piłkę nożną. Mecz, dokładnie tak jak się spodziewaliśmy, był ciężki i ekscytujący. Zaczęliśmy dobrze, zdominowaliśmy grę i przypadła mi okazja do wyprowadzenia zespołu na prowadzenie. Zdobycie gola na Old Trafford zawsze jest niesamowite. To uczucie, które ciężko wyrazić jest słowami.

Niestety Chelsea wyrównała, a ten punkt niewiele dla nas znaczy w kontekście sytuacji w ligowej tabeli. Czuliśmy, że możemy wygrać ten mecz, ale teraz jedyne co możemy zrobić to patrzeć w przyszłość i być optymistami.

Nie ma czasu na współczucie sobie nawzajem, musimy skupić się na niedzielnym meczu z Huddersfield, wygrać go, podobnie jak ostatni mecz z Cardiff. Wtedy zobaczymy, na którym miejscu ostatecznie skończymy. Jest daleko od ideału, ale mamy wpływ tylko na to, co jest pod naszą kontrolą. Wszystko inne dzieje się niezależnie od nas. Koniec sezonu to czas na przeanalizowanie wszystkiego i zastanowienie się co się stało. Nie będziemy tego robić teraz, na to jeszcze przyjdzie czas.

W innych krajach rozgrywki ligowe również dobiegają końca. Chcę pogratulować Barcelonie, Juventusowi, PSG i wszystkim innym mistrzom, którzy wygrali swoje ligi. Wszyscy na to zasłużyli. Gratulacje dla ich kibiców.

Uściski, dziękuję jeszcze raz za wszystkie wiadomości. Miłego tygodnia wszystkim.

Juan

 

Dyskusja