MEN

Manchester United za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej potwierdził, że Eric Bailly uszkodził więzadła w kolanie podczas niedzielnego pojedynku Premier League przeciwko londyńskiej Chelsea.

Nabyty uraz oznacza, że reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, który dopiero co wrócił do wyjściowego składu “Czerwonych Diabłów”, nie wybiegnie już w tym sezonie na murawę, opuszczając dwa ostatnie spotkania ligowe z Huddersfield Town i Cardiff City. Środkowy obrońca doznał uszkodzenia więzadeł w jednym ze starć z pomocnikiem Chelsea Mateo Kovaciciem.

Kontuzja eliminuje Bailly’ego również z udziału w nadchodzącym Pucharze Narodów Afryki, który w dniach 21 czerwca – 19 lipca odbędzie się w Egipcie. Będzie to pierwsza edycja tych zmagań, rozgrywana w trakcie europejskiej przerwy letniej, zamiast w miesiącach zimowych (styczeń – luty).

W kontekście klubu, uraz Bailly’ego to kolejny ból głowy dla menedżera Ole Gunnara Solskjaera. Norweg w meczu przeciwko Chelsea nie mógł skorzystać zarówno z Phila Jonesa, jak i Chrisa Smallinga, a jeżeli ich kondycja nie ulegnie poprawie do weekendu, jedynymi zdrowymi środokowymi defensorami w kadrze na Huddersfield będą Victor Lindeloef oraz Marcos Rojo.

Dyskusja