Pomimo tego, że “Czerwone Diablice” zapewniły sobie już i awans do kobiecej piłkarskiej ekstraklasy i mistrzostwo w rozgrywkach FA Women’s Championship, to nie miały zamiaru odpuszczać kolejnym rywalkom i w minione niedzielne popołudnie w swoim stylu rozbiły na wyjeździe zawodniczki Millwall Lionesses 5:0.

Podopieczne Casey Stoney na spotkanie to wyszły bez swojej kapitan Alex Greenwood, którą w tej roli godnie zastąpiła Amy Turner, a także bez podstawowej golkiperki, Siobhany Chamberlain, przez co w bramce “Czerwonych Diablic” swój debiut zaliczyła 18-letnia Emily Ramsey.

Mistrzynie FA Women’s Championship w swoim stylu nie kazały rywalkom długo czekać na pierwszy skuteczny cios. Już w 7 minucie meczu w polu karnym gospodarzy Leah Galton stoczyła pojedynek z Lią Cataldo. Zawodniczka Millwall musiała bronić się faulem za co podyktowano “jedenastkę” dla gości. Do piłki podeszła Katie Zelem i pewnym strzałem dała prowadzenie swojej drużynie.

Zaledwie 6 minut później piłkarki gości wyszły już na dwubramkowe prowadzenie. Katie Zalem dośrodkowała z rzutu rożnego na krótki słupek, gdzie do piłki dopadła Amy Turner i strzałem głową z bliskiej odległości pokonała bramkarkę rywali, zdobywając swojego pierwszego gola w tym sezonie.

Gościom było jednak mało i 10 minut później było już 3:0. Świetną akcją na prawym skrzydle popisała się Lizzie Arnot, który wpadła w pole karne rywalek, zwiodła obrończynię gospodarzy i wycofała piłkę na piąty metr, gdzie znalazła się Charlie Devlin, która z łatwością skierowała futbolówkę do siatki.

W 29 minucie Martha Harris padła w polu karnym piłkarek gospodarzy i sędziująca to spotkanie Lauren Hott wskazała po raz drugi na jedenasty metr. Po raz drugi też winowajczynią okazała się Lia Cataldo. Tym razem jednak już nie po raz drugi do piłki podeszła Katie Zalem, która oddała wykonanie rzutu karnego poszkodowanej. Harris nie pomyliła się i tak jak wcześniej jej koleżanka z obrony, Amy Turner, zdobyła swojego pierwszego gola w tym sezonie. Do przerwy było 4:0 dla gości.

Po zmianie stron obraz spotkania się nie zmienił, tylko skuteczność spadła wśród podopiecznych Casey Stoney. Swoje szanse miała dwukrotnie Millie Turner, a także Katie Zalem, ale tym razem dobrze w bramce spisywała się Rhiannona Stewart albo też zawodziła celność “Diablic”.

W 62 minucie na boisku pojawiły się Mollie Green i Jess Sigsworth. To właśnie ta druga 15 minut później ustaliła wynik spotkania na 5:0 dla Manchesteru United, zdobywając swoją 16. bramkę w tym sezonie. Taki też wynik utrzymał się już do końca spotkania. “Czerwone Diablice” w swoim stylu stłamsiły rywalki.

W ostatnim spotkaniu obecnego sezonu podopieczne Casey Stoney 11 maja br. (sobota) zmierzą się na Leigh Sports Village z zawodniczkami Lewes. Po tym meczu nastąpi oficjalna koronacja mistrzowska “Diablic” za zwycięstwo w rozgrywkach FA Women’s Championship i awans do kobiecej piłkarskiej ekstraklasy.

Millwall Lionesses – Manchester United 0:5 (Zelem 7′ karny, A. Turner 13′, Devlin 23′, Harris 29′ karny, Sigsworth 78′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Ramsey – Harris, A. Turner (kapitan), M. Turner, Smith – Zelem, Galton, Toone (Green 62′), James, Arnot (Hanson 76′) – Devlin (Sigsworth 62′)

Niewykorzystane zmiany: Chamberlain, Palmer