Getty Images

W niedzielę Manchester United zremisował z Chelsea 1:1. Bramkę dla Manchesteru United strzelił Juan Mata. Gola wyrównującego, po niefortunnej obronie Davida de Gei, strzelił dla “The Blues” Marcos Alonso. Po meczu Ole Gunnar Solskjaer w rozmowie z MUTV m.in. bronił bramkarza “Czerwonych Diabłów” oraz ocenił szansę na ukończenie sezonu na czwartej pozycji w Premier League.

O meczu:

– W pierwszej połowie zrobiliśmy wszystko, co zakładaliśmy. Dopadliśmy ich, stworzyliśmy okazje, strzeliliśmy pierwszego gola i zagraliśmy ładny futbol. W drugiej połowie nie spieszyliśmy się, spadła jakość i tempo naszej gry. W przerwie nastrój w szatni był dobry, wspieraliśmy się nawzajem i wspieraliśmy Davida. Piłkarze czuli się dobrze podczas gry, ale nie byliśmy w stanie zagrać z tą samą jakością i tempem jak w pierwszej połowie. Obie drużyny były w stanie wygrać mecz. Prawdopodobnie nikt nie zasłużył na zwycięstwo, więc remis jest sprawiedliwym wynikiem.

 

O wsparciu dla Davida de Gei:

– Wspieramy siebie nawzajem. Nie ma takiej opcji, że ktokolwiek będzie winił Davida za stratę punktów. On jest niewiarygodny. Przyznał się, że mógł zatrzymać ten strzał, ale taka jest piłka nożna. David musi podnieść się, obudzić się i patrzeć przed siebie.

 

O braku tempa w drugiej połowie:

– Możliwe, że wkradło się uczucie zmęczenia, także w głowach. Potrzebowaliśmy wygrać mecz, ale nie byliśmy w stanie dostarczyć jakości gry z pierwszej połowy. U nas jedną okazję miał Marcos Rojo, a rywale mieli dobrą okazję z Higuianem. Koniec końców, remis jest wynikiem między dwoma drużynami, walczącymi o znalezienie się w czołowej czwórce.
Nie powinniśmy zwalać winy na kontuzje. Mamy nadzieję, że kontuzja Erica nie jest poważna. Rashy miał problem z ramieniem, nie mógł dać od siebie więcej i zagrał dla nas godzinę.

 

O dwóch ostatnich meczach w walce o czwarte miejsce:

– Wydaje mi się, że do końca nie powinniśmy się poddawać. Oczywiście przed nami jest dużo pracy. W dwóch ostatnich meczach musimy się skupić, dać z siebie wszystko co najlepsze, wygrać i zobaczyć co przyniosą mecze innych. Koniec sezonu dał nam kilka dziwnych wyników, więc wszystko może się wydarzyć.
Chcemy zakończyć sezon najlepiej jak się da i zobaczyć gdzie to nas zaprowadzi. Zobaczmy ile punktów jeszcze zdobędziemy.

Dyskusja