Sky Sports

Manchester United po remisie z Chelsea 1:1 ma niewielkie szanse na zajęcia miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów. Gary Neville uważa, że wypadnięcie poza czołową czwórkę będzie miało swoje konsekwencje w letnim okienku transferowym.

Według byłego prawego obrońcy “Czerwonych Diabłów”, brak Champions League spowoduje wydawanie większych kwot na piłkarzy. Liga Mistrzów jest magnesem na najlepszych zawodników. Mimo tego, Anglik wciąż twierdzi, że Manchester United to atrakcyjny kierunek dla najbardziej utalentowanych graczy.

– Kiedy piłkarze podejmują decyzje dotyczącą transferu, to patrzą na konkurencyjność klubu, chęć zdobywania trofeów i grę w Lidze Mistrzów.

– Przed Ole Gunnarem Solskjaerem stoi trudne zadanie, aby wygrać z obecną kadrą ligę w przyszłym sezonie. Jeśli wybierasz między klubami, które oferują podobną płacę, decydujesz się na ten, który gra w Lidze Mistrzów.

– Co się wydarzy? Manchester United jest bogatym klubem o wielkich dochodach. Ruchy transferową mogą kosztować ich znacznie więcej. To stale atrakcyjny kierunek dla zawodników, którzy marzą o grze w olbrzymim, ciekawym klubie. Kupowanie tych, których chcą, okaże się po prostu droższe.

– Ciężko jest znajdować się w takim położeniu. Wolisz mieć nad wszystkim kontrolę. Przez 20 lat klub miał perfekcyjną sytuację, ponieważ byli wystarczająco silni, aby tracić zawodników, wiedząc, że nie wpłynie to źle na zespół i nie spowoduje żadnych podziałów. Teraz jest zupełnie odwrotnie.

– Manchester City w ostatnich latach jest najlepszym angielskim klubem, ale stracili Virigila van Dijka na rzecz Liverpoolu, który zaoferował mu więcej pieniędzy. Z tego samego powodu stracili także Alexisa. Jorginho wybrał Chelsea ze względu na relację z trenerem. Na szczycie traci się wielu piłkarzy, ponieważ ich pozyskanie zależy od wielu czynników.

Przeczytaj także:  Ed Woodward: ten sezon jest poświęcony przebudowie drużyny

Dyskusja