Getty Images

Letnie okno transferowe przyniesie wielkie zmiany na Old Trafford. Rozpocznie się ono 16 maja. Jak zwykle w tym czasie pojawia się coraz więcej doniesień, kto i gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. Swoje przemyślenia, które formacje powinny zostać zasilone w Manchesterze United przedstawił były pomocnik “Czerwonych Diabłów”, Paul Scholes.

Od dłuższego czasu na szczycie piłkarskich życzeń Manchesteru United jest pozyskanie środowego obrońcy. Paul Scholes uważa też, że do priorytetów powinno dołączyć kupno prawego obrońcy i napastnika.

– Na tę chwilę w składzie i klubie panuje dezorientacja. Zawsze oceniam Manchester United i inne wielkie kluby, że są tak dobre jak ich środkowi napastnicy i ogólnie piłkarze ofensywni. Na tę chwilę nie wiem czy gracze w klubie są wystarczająco dobrzy. Rozmawiamy o potencjale Martiala czy Rashforda, ale znajdujemy się w punkcie, gdzie to nie wystarczy. Piłkarze muszą zacząć dostarczać jakość w grze każdego tygodnia –  powiedział Scholes.

Lukaku marzy o grze we Włoszech. Po remisie z Chelsea, Belg wciąż waha się, czy w przyszłym sezonie wciąż będzie “Czerwonym Diabłem”. Scholes nie wierzy, że Lukaku jest wystarczająco dobry do gry w Manchesterze.

– Nie wydaje mi się, że Lukaku reprezentuje światową czołówkę środkowych napastników, którzy są w stanie strzelić 30 bramek, aby pomóc wygrać ligę. W ofensywie panuje chaos. Kiedy grałem, mieliśmy czterech fenomenalnych środkowych napastników. Patrząc teraz na tą pozycję, jest Lukaku, Martial, Rashford, Sanchez. Czy tą są środkowi napastnicy? Na całym boisku panuje dezorganizacja. Brak identyfikacji.

Według Anglika, Manchester United powinien być wzmocniony dwoma obrońcami.

– Moim zdaniem wszystko zacznie się układać, jeśli Lindelof, zostanie wsparty twardym i agresywnym obrońcą. United stanowczo potrzebuje prawego obrońcy. Po przemianie z skrzydłowego, Ashley Young całkiem dobrze sobie radził. W ostatnich tygodniach przechodzi trudny okres, ale przez kilka lat był dobry.

Dyskusja