Jak informuje Manchester Evening News, Manchester United przedstawił Juanowi Macie ostateczną wersję kontraktu. Miałby on obowiązywać przez rok i zawierać opcję przedłużenia na kolejny sezon. 

Kontrakt Maty wszedł w ostatnie dwa miesiące jego obowiązywania. 1 lipca 2019 roku, jeśli nie zostanie on przedłużony, Hiszpan przestanie być piłkarzem “Czerwonych Diabłów”. Jak poinformował jednak portal Manchester Evening News, klub przedstawił pomocnikowi ostateczną ofertę kontraktu, a sam zawodnik ma pozytywnie zapatrywać się na jej przyjęcie.

Kluczowa stała się propozycja “1+1”, która odzwierciedlała życzenie zawodnika co do minimum dwuletniej umowy. Według najnowszych doniesień, kontrakt miałby obowiązywać w sezonie 2019/20 oraz zawierać opcję przedłużenia jej o kolejny rok. Manchester United zaoferował ponadto Hiszpanowi rolę ambasadora po zakończeniu kariery. Źródła bliskie piłkarzowi mówią, że Mata jest spokojny, a sam klub przewiduje, że ostatecznie złoży podpis pod nową umową.

Rozmowy na ten temat trwają już od listopada. Sam piłkarz nie uciął spekulacji i we wcześniejszych momentach sezonu zaznaczał jedynie, że w tym momencie chce skupić się na nadchodzących wyzwaniach – Manchester United wciąż walczył bowiem w Lidze Mistrzów. Teraz, gdy sezon dobiega końca, a na Old Trafford wygasają ostatnie nadzieje związane z awansem do TOP 4, można poświęcić całość swojej uwagi najbliższej przyszłości.

Pomimo dość niespokojnego sezonu, Juan Mata i tak w hierarchii znalazł się przed Jesse’em Lingardem i Alexisem Sanchezem. Odegrał również kluczową rolę w zwycięstwach nad Newcastle i Juventusem, a w ostatnim meczu z Chelsea wyszedł w wyjściowej jedenastce i zdobył bramkę, która dała Manchesterowi United prowadzenie.

Najlepszym rozwiązaniem dla “Czerwonych Diabłów” byłoby pożegnanie trzech zawodników i sprowadzenie w ich miejsce trzech innych. Jasne jest, że kontrakt Antonio Valencii nie zostanie przedłużony i Ekwadorczyk opuści klub. Tak samo przygodę z Old Trafford zakończy najpewniej Ander Herrera, który po zakończeniu sezonu ma przenieść się do PSG. Władze Manchesteru United zapatrują się również na sprzedaż Matteo Darmiana i Marcosa Rojo, którzy byli dostępni na rynku już poprzedniego lata.

Przeczytaj także:  Konferencja prasowa Ole Gunnara Solskjaera i Luke'a Shawa przed rewanżem z Club Brugge

Dyskusja