ManUtd.com

Paul Pogba w ostrych słowach skomentował krytykę, jaka pojawia się w mediach pod jego adresem. Francuz nie zamierza się nią przejmować, gdyż, jak sam mówi, “eksperci dostają pieniądze za to, że mówią takie rzeczy przed kamerami”.

Paul Pogba jest jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy Manchesteru United w tym sezonie. Francuz wprawdzie był liderem drużyny po objęciu sterów przez Ole Gunnara Solskjaera, jednak z biegiem czasu znów zaczął zawodzić. Mistrz świata z 2018 roku, który za 89 milionów funtów trafił na Old Trafford niemal trzy lata temu, jest łakomym kąskiem na rynku transferowym i całkiem prawdopodobne, że opuści klub tego lata.

Po meczu z Evertonem, który Manchester United przegrał aż 0:4, Paul Pogba zdobył się na szczerość w rozmowie z dziennikarzami. Francuz przedstawił swoją ocenę porażki, przeprosił kibiców i zapowiedział walkę w kolejnych spotkaniach. Jak wiemy – na niewiele się to zdało. “Czerwone Diabły” przegrały z Manchesterem City 0:2 i zremisowały z Chelsea 1:1, co do minimum ograniczyło szansę na awans do Ligi Mistrzów.

W słowa Francuza nie uwierzył Roy Keane, który w ostry sposób skomentował postawę piłkarza.

– Nie wierzę w to, co on powiedział. To są tylko słowa, za tym nic nie idzie. Nie sądzę, by on nawet wierzył w to, co mówił. On jest dużym problemem i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Przede wszystkim musi się wracać, gdy zespół się broni! Powiedział, że w szatni było gorąco po meczu z Evertonem. Słyszałem nawet, że rzucali w siebie żelem do włosów.

Na odpowiedź Pogby nie trzeba było długo czekać. Francuz, na antenie RMC Sport, odniósł się do krytyki, jaka pojawia się w mediach pod jego adresem.

– Krytyka ze strony brytyjskich ekspertów? Nie martwię się tym. Dostają pieniądze za to, że mówią takie rzeczy przed kamerami. Ja jestem na boisku. Mogą mówić, co chcą – płacą im za to. Ja nie biorę pieniędzy za mówienie. Płacą mi za bycie na boisku i walkę dla swojej drużyny. To wszystko.

Paul Pogba rozegrał w tym sezonie 45 spotkań dla Manchesteru United, w których zdobył 16 bramek i zaliczył 11 asyst. Francuz znalazł się ponadto w jedenastce sezonu Premier League, którą wybierali piłkarze wszystkich drużyn.

Dyskusja