Jordan Mansfield / Getty Images Europe

Dzięki wspaniałej grze w Sheffield United i pomocy w awansie do Premier League, Dean Henderson może liczyć na powołanie do seniorskiej reprezentacji Anglii. Gareth Southgate jest pod wrażeniem bramkarza “The Baldes” i rozważa umieszczenie go w składzie.

– Dean gra bardzo dobrze w tym sezonie i jest blisko bycia w naszej drużynie – powiedział Southgate.

Trener Lwów Albionu dodał jednak, że piłkarz powinien mieć na swoim koncie kilka meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym, jeśli chce znaleźć się w reprezentacji.
22-latek chce zostać na Bramall Lane, wierząc, że zwiększy to jego szansę na grę w drużynie narodowej podczas Euro 2020.

– Chcę zostać w Sheffield United i mam nadzieję, że oni nie pozwolą mi odejść. Trzymam kciuki, że wszystko się ułoży, bo naprawdę chcę tu zostać. Staram się o miejsce w reprezentacji Anglii. Chcę zagrć na Euro w przyszłym roku. Mogę to osiągnąć, grając w Premier League. Powiedziano mi o tym i wiem, że staruszek, Chris Wilder, podaruje mi tę okazję. Zróbmy to i zobaczmy co się wydarzy – powiedział Handerson.

Anglik jest pewny siebie i wie co chce osiągnąć.

– Moim zdaniem, jestem w najlepszej formie wśród angielskich bramkarzy. Nie chcę brzmieć lekceważąco, ale muszę wierzyć, że tak jest. Jeśli w to nie wierzę, nie mam szans na reprezentację – dodał wypożyczony bramkarz Manchesteru United.

Dyskusja