Axel Tuanzebe i Neal Maupay walczący o piłkę (fot. Clive Mason/Getty Images Europe).

Axel Tuanzebe bez wątpienia zalicza się do grona najbardziej obiecujących piłkarzy Manchesteru United, przebywających obecnie na wypożyczeniach. Jak informuje “Daily Mail”, młodzieżowy reprezentant Anglii może liczyć na szansę zaistnienia w drużynie Ole Gunnara Solskjaera w następnym sezonie.

Sztab szkoleniowy “Czerwonych Diabłów” z uwagą śledzi formę Tuanzebe, a ta w ostatnich tygodniach jest naprawdę imponująca. Mający 21 lat wychowanek klubu, który do Man Utd trafił w wieku 8 lat, stanowi obecnie filar defensywy Aston Villi, ekipy walczącej o awans do Premier League.

W artykule opublikowanym w “Birmingham Mail” czytamy, że niezależnie od tego jak potoczą się losy “The Villans” w fazie play-off, w przyszłym sezonie Tuanzebe z pewnością będzie notował występy w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii, ponieważ “jest na to po prostu gotowy”.

Reprezentant angielskiej “młodzieżówki” w pierwszej połowie sezonu regularnie notował po 90 minut na boisku (często w systemie sobota – środa – sobota), a tuż przed Świętami Bożego Narodzenia doznał złamania kości śródstopia, które to wyeliminowało go z gry na trzy miesiące. Po kontuzji już jednak ani śladu – Tuanzebe wrócił do podstawowego składu drużyny prowadzonej przez znakomitego niegdyś obrońcę, Johna Terry’ego, a sporo pochwał Anglik zebrał za ostatni, zremisowany 1:1, pojedynek przeciwko Leeds United.

– Czasami kontuzje mogą dać ci chwilę na złapanie oddechu. W lidze jest do rozegrania sporo kolejek i to przekłada się na zmęczenie. Oczywiście ten uraz nie był czymś, co planowałem czy czego sobie życzyłem, ale czuję się teraz znacznie świeższy. Jestem gotowy na ostateczne starcie. Norwich nie ma jeszcze zapewnionego tytułu mistrzowskiego. Jeżeli możemy im popsuć imprezę, zróbmy to! – mówił wychowanek “Czerwonych Diabłów” przed niedzielną, ostatnią kolejką sezonu zasadniczego, w której Aston Villa podejmie u siebie liderującą ekipę “Kanarków”.

Obok pozytywnych raportów na temat gry 21-latka obojętnie nie przechodzi menedżer Ole Gunnar Solskjaer. Norweg zamierza dać szansę młodemu defensorowi podczas letniego tournee przedsezonowego, a w kontekście wahań formy i licznych kontuzji obecnych defensorów Manchesteru United, powrót Axela Tuanzebe na Old Trafford może okazać się niczym “nowy transfer”.

Dyskusja