ManUtd.pl ocenia: gwóźdź do trumny

Błażej Duda

Manchester United zaledwie zremisował 1:1 z 20. w tabeli Huddersfield i do ostatniego meczu w sezonie będzie przystępował bez szans na grę w Lidze Mistrzów. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Dwie dobre interwencje przy strzałach Granta, ale i to nie wystarczyło by zachować czyste konto. Ocena: 5

Ashley Young – Dwa razy udało mu się świetnie wykonać stały fragment (po wrzutce do Jonesa powinien zapisać na swoim koncie asystę), dwa inne zaś wykonał fatalnie. Nie dawał od siebie wiele z otwartej gry. Ocena: 4

Victor Lindelof – Trochę chaotyczny w rozegraniu, choć często brał udział w konstruowaniu akcji ofensywnych. Cztery ważne interwencje między 30. a 45. minutą, dobrze zatrzymana kontra po przerwie. Ocena: 6

Phil Jones – Uzbierał aż osiem interwencji (w tym dwie skasowane kontry), ale cóż z tego, skoro to jego powtarzające się błędy wybiły zespół z uderzenia. Źle ustawiony w akcji z 29. i 39. minuty, a chwilę później podał wprost pod nogi rywala, co skończyło się strzałem w światło bramki. Do przeciwnika zagrywał też w 68. minucie. Nie zablokował Granta w 52. minucie. Ocena: 3

Luke Shaw – Parę razy udało mu się podciągnąć akcję z przodu, ale zbyt rzadko przejmował inicjatywę i na 91 podań posłał tylko jedno dośrodkowanie. Koszmarny błąd przy bramce Mbenzy. Ocena: 3

Nemanja Matić – Świetny odbiór w 35. minucie i zablokowane dwa strzały w pierwszej połowie. Mimo to nie zrobił wystarczająco dużo, by stłumić zapędy Huddersfield i poruszał się ociężale. Ocena: 4

Scott McTominay – Odważna decyzja w akcji bramkowej została wynagrodzona, choć swoją cegiełkę dołożył Lossl. Aktywnie podłączał się do ofensywy, jednak jego wpływ na grę był dość ograniczony przez ustawienie szeroko na prawym skrzydle. Zaliczył 7 strat, najwięcej obok Pogby. Ocena: 6

Paul Pogba – Dwukrotnie bliski pokonania Lossla, wykreował dwie sytuacje dla partnerów, uczestniczył we wcześniejszej fazie w dwóch innych akcjach. W przekroju całego meczu, oprócz strat, irytowała głównie niedbałość w rozegraniu, która w samej pierwszej połowie przyniosła rywalom trzy okazje na kontrę. Ocena: 5

Juan Mata – Napędzał akcje szybkimi podaniami i choć zmarnował swoją szansę, to stworzył partnerom aż 5 okazji z gry (w tym Pogbie w 42. minucie i Rashfordowi w 73.) i dołożył dwa celne dośrodkowania z narożnika. Ocena: 6

Alexis Sanchez – Był aktywny i wykonywał przydatne sprinty. Obsłużył dwoma świetnymi podaniami Rashforda. Strata w 52. minucie zakończyła się strzałem Granta i kolejnym z niekończącej się listy urazów Chilijczyka. Ocena: 4,5

Marcus Rashford – Chęci zupełnie nie szły w parze z dyspozycją. Oddał aż 5 strzałów, ale tylko jeden rzeczywiście zmusił Lossla do wysiłku. Katastrofalne wykończenie w 73. minucie. Ocena: 3

Rezerwowi:

Ander Herrera – Wprowadził energię, której brakowało Maticiowi, ale nie zachwycał zróżnicowaniem w rozegraniu. Ocena: 5

Tahith Chong – Zależało mu na zaprezentowaniu swoich umiejętności i ładnie uwolnił się spod opieki obrońców w 88. minucie, dzięki czemu stanął przed szansą na pokonanie Lossla. W innych akcjach był jednak bardzo chaotyczny, często gubił piłkę i raczej nie stwarzał zagrożenia dla obrońców. Ocena: 4