Getty Images

Manchester United w meczu ostatniej szansy zremisował z ostatnim w tabeli Huddersfield 1:1 i nie zagra w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Autorem gola dla “Czerwonych Diabłów” był Scott McTominay.

Manchester United by liczyć na cudowny awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów musiał nie tylko wygrać z Huddersfield, ale równocześnie znacząco poprawić bilans bramkowy. Początek meczu dawał na to nadzieje, bo już w ósmej minucie gości na prowadzenie wyprowadził Scott McTominay. Szkot ładnie przełożył rywala i uderzył zza szesnastki lewą nogą, ale to stojący w bramce Lossl odegrał główną rolę, wpuszczając do siatki prosty strzał.

“Czerwone Diabły” nie celebrowały bramki i poszukiwały kolejnych i choć udawało się konstruować kombinacyjne akcje w dobrym tempie, brakowało w nich “kropki nad i”. W 25. minucie piłki wkręcić przy dalszym słupku nie zdołał Mata, a w 42. Pogba główkował w poprzeczkę. Do przerwy udało się przyjezdnym oddać tylko dwa celne strzały, tymczasem Huddersfield skrzętnie wykorzystywało błędy w obronie Man Utd.

Jeden z nich doprowadził do gola wyrównującego. W 60. minucie piłkę po rzucie rożnym “Czerwonych Diabłów” złapał Lossl i bez namysłu wykopał piłkę w kierunku Mbenzy. Koszmarny kiks Shawa oznaczał, że Mbenza mógł pognać na spotkanie sam na sam z De Geą, którego pokonał strzałem między nogami. Zespół Ole Gunnara Solskjaera w 14 meczu z rzędu nie zdołał zachować czystego konta.

Goście mieli szansę na natychmiastową odpowiedź. Po dośrodkowaniu Younga z rzutu wolnego piłki w światło bramki nie zdołał skierować Jones. Chwilę później wyłożenia Maty po świetnej akcji nie wykorzystał Rashford, który poślizgnął się w kluczowym momencie.

W 88. minucie Lossla strzałem po zejściu z lewego skrzydła próbował pokonać Tahith Chong, ale duński bramkarz nie dał się zaskoczyć; nie miałby za to nic do powiedzenia w kolejnej akcji, gdy Pogba po raz drugi w tym meczu uderzał w poprzeczkę. Swoją okazję miało też Huddersfield za sprawą Ahearne-Granta, którego zatrzymał De Gea.

Wysoka wygrana Chelsea nad Watfordem oznaczała, że wynik na John Smith’s Stadium miałby i tak znaczenie wyłącznie statystyczne. Przyszły sezon będzie trzecim w ostatnich pięciu latach, gdy w Lidze Mistrzów zabraknie Manchesteru United.

Huddersfield Town – Manchester United 1:1 (0:1)
Bramki: Mbenza 60′ – McTominay 8′

Manchester United: De Gea, Young, Lindelof (Dalot 83′), Jones, Shaw, Matic (Herrera 53′), McTominay, Pogba, Mata, Sanchez (Chong 54′), Rashford

Huddersfield: Lossl, Kongolo, Hogg, Bacuna, Mooy, Lowe, Grant, Mbenza (Diakhaby 91′), Pritchard, Schindler, Durm (Smith 46′)