manutd.com

Debiutując w seniorskiej drużynie “Czerwonych Diabłów”, wychowanek Akademii, Tahith Chong, w bieżącym sezonie dotarł do najwyższego szczebla drabinki pod nazwą “Manchester United”. Nicky Butt uważa, że jest on jednym z kilku zawodników posiadających wymaganą do regularnych występów w seniorskiej kadrze etykę pracy oraz ambicję.

Holenderski skrzydłowy swój debiut zaliczył w spotkaniu Pucharu Anglii przeciwko Reading. Następnie pojawiał się na boisku w meczach z Southampton, a także w rewanżowej potyczce w Lidze Mistrzów z Paris-Saint Germain.

W minioną niedzielę zaliczył on kolejny występ, pojawiając się na murawie John Smith’s Stadium w meczu z drużyną Huddersfield. Przypuszcza się, że kolejna szansa dla nastolatka nadejdzie już niedługo – w ostatnim meczu sezonu przeciwko Cardiff.

W wywiadzie dla czerwcowej edycji magazynu “Inside United” Butt skupił się na pochwale postawy młodego zawodnika MU:

– To utalentowany chłopak, do tego z odpowiednim podejściem do uprawianego zawodu. Jest skromny, bardzo ciężko pracuje, jednocześnie wiedząc, że czeka go jeszcze długa droga, by zacząć regularnie występować w seniorskiej drużynie.

– Mogę spojrzeć w oczy rodziców 14- lub 16-latka, gdy ich spotkam i powiedzieć, że damy mu szansę na pracę ze wspaniałymi trenerami. A co najważniejsze, posiadamy menedżerów, którzy dadzą szansę każdemu, w kim widzą potencjał. Tego domaga się zarząd, fani i wszyscy dookoła. Chongy wykorzystał swoją szansę, ale długa droga przed nim – dodaje.

Sezon 2018/19 obfituje w debiuty zawodników z Akademii. Swoje szanse otrzymali już Mason Greenwood, Tahith Chong, oraz James Garner. Ponadto w pierwszym zespole od dawna goszczą Scott McTominay, Andreas Pereira, Marcus Rashford i Jesse Lingard.

– Naszym ostatecznym celem jest dostarczenie utalentowanych zawodników do pierwszego zespołu. W tym sezonie mogliśmy oglądać trzech debiutantów, co w najlepszych czasach jest trudne do wykonania. Pod tym względem był to dla nas naprawdę dobry rok – dodaje Butt.

Dyskusja