Axel Tuanzebe i Neal Maupay walczący o piłkę (fot. Clive Mason/Getty Images Europe).

Szef Akademii Manchesteru United Nicky Butt uważa, że 21-letni Axel Tuanzebe może stać się w przyszłości ważnym zawodnikiem Manchesteru United.

Sezon 2018/19 młody środkowy obrońca spędził na wypożyczeniu w grającej na zapleczu Premier League Aston Villi. Od końca grudnia do początku kwietnia zmagał się z kontuzją, lecz po jej zaleczeniu wywalczył sobie miejsce w składzie drużyny Deana Smitha i przyczynił się do zajęcia przez nią szóstego miejsca w Championship, gwarantującego grę w barażach. Rywalem klubu z Birmingham będzie zeszłoroczny spadkowicz z angielskiej elity – West Bromwich Albion.

– Axel jest utalentowanym graczem i wierzę, że w Manchesterze United będzie przeżywał piękne chwile – mówi Butt. Będąc młodym piłkarzem, nie ma sensu siedzieć na ławce i nie grać regularnie. On wyjechał do Aston Villi, która jest dużym klubem.

Poczynania Tuanzebe były również monitorowane przez Lesa Parry’ego, który jest odpowiedzialny za śledzenie postępów młodych zawodników “Czerwonych Diabłów” na wypożyczeniach.

– Bardzo dobrze radził sobie do czasu, gdy nie złapał kontuzji. Na szczęście po przerwie reprezentacyjnej wrócił i utrzymał wysoki poziom. Był jednym z lepszych graczy Aston Villi – mówi Parry. Chcemy, by nasi chłopcy mieli takie doświadczenie jak on. Udanie się na Wembley to rodzaj doświadczenia, którego potrzebujesz, ponieważ tam zawsze rozgrywa się ważne mecze. Im więcej takich spotkań rozegrają, tym lepiej.

Dyskusja