Getty Images

Manchester United poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że Mike Phelan pozostanie na stanowisku asystenta menedżera i docelowo będzie pełnił tę funkcję tak długo, jak swoją piastować będzie obecny szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer, a więc przez 3 najbliższe lata.

– Jestem zachwycony z powrotu do tego klubu w roli asystenta menedżera. Manchester United stanowi ogromną część mojego życia odkąd dołączyłem do tej drużyny jeszcze jako piłkarz w 1989 roku. Niezmiernie się cieszę, że mogę kontynuować podtrzymywanie tych relacji w tak kluczowej roli – skomentował Phelan swój podpis pod 3-letnią umową.

– Odkąd przybyłem tu ponownie w grudniu ubiegłego roku z przyjemnością pracuje mi się z Ole, Michaelem, Kieranem, Markiem i Emiliano. Wszyscy skupiamy się teraz na przygotowaniach do kolejnego sezonu – dodał.

Zachwytu z pozostania Phelana na dotychczasowym stanowisku nie ukrywał też menedżer “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer.

– Mike to wspaniała osoba, którą zawsze warto mieć w pobliżu i jest dla mnie bezcenny odkąd wróciliśmy do klubu w grudniu ubiegłego roku. Wnosi do drużyny bogate doświadczenie połączone z wieloletnim przywiązaniem do tego klubu – mówił Solskjaer.

– Mamy tutaj grupę dobrych trenerów i już pracujemy nad tym, aby stawić czoła wyzwaniom, jakie przed nami stoją, ponieważ realizujemy już plan na nowy sezon i ogólnie na przyszłość – dodał Norweg.

Jednocześnie oznacza to, że Phelan nie zostanie pierwszym w historii klubu z Old Trafford dyrektorem technicznym/sportowym, co sugerowały w ostatnim czasie niektóre brytyjskie media.

Dyskusja